Twórcy » Joanna Mika-Żarow

Joanna Mika-Żarow
Otwarta pracownia
adres:  ul.Batorego 6
kod:  34-100 Wadowice
gmina:  Wadowice
powiat:  wadowicki
email:  
www:  http://www.garncarstwo-wadowice.pl/
tel. kom.:  888 942 900
GPS:  49.8869, 19.4817 wyznacz trasę

Joanna Mika-Żarow jest córką znanego garncarza Jerzego Miki z Wadowic, który zajmuje się garncarstwem od 39 lat. Zakład garncarski przejął po teściu, Janie Chmielu, również garncarzu w roku 1976.

Ojciec Joanny zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. I miejsce w konkursie na ludowe wyroby ceramiczne w woj. bielskim - Żywiec 1987 r., I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Ludowej w Niepołomicach w kategorii ceramiki tradycyjnej w 1998 r., III miejsce w konkursie „Kapliczka na przełom tysiąclecia” organizowanym przez Krakowski Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych – Dobczyce 2000.

Wyroby Jerzego Miki zostały także wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie „A to polskie właśnie” w kategorii garncarstwo i rzeźba w glinie – Lublin 2004.

Jerzy Mika jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2004 i 2006. W roku 2009 został odznaczony medalem „60-lecia Cepelii”,a w roku 2014 Tata oraz ja otrzymaliśmy medal "65-lecia Cepelii" za walkę o ginące piękno.

Pani Joanna przejęła pasję, talent i zamiłowanie do garncarstwa po swoim Ojcu. Pod czyjnym okiem taty nieustannie doskonali swój fach. Prowadzi otwarte warsztaty w swojej pracowni, jak również w okolicznych szkołach, przedszkolach.

Prowadzi swoją firmę - Pracownię CERAMIKOWĄ.
organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem