Twórcy » Kazimierz Basta

Stadła

Otwarta pracownia
Kazimierz Basta
adres:  Stadła 32
kod:  33-386 Podegrodzie
gmina:  Podegrodzie
powiat:  nowosądecki
tel. dom.:  18 445 90 97
GPS:  49.5851, 20.6120 wyznacz trasę

Rzeźbi od ponad trzydziestu lat. Wśród jego prac odnaleźć można zarówno drewniane rzeźby monumentalne, jak i mniejsze figurki oraz płaskorzeźby. Pracuje głównie w drewnie lipowym, topoli i brzozie. Swoje prace bejcuje, używając naturalnych barwników. Niektóre rzeźby pokrywa także lakierem, dla ochrony przed deszczem. Rzemiosła nauczył się w latach 70. od pana Bóźniaka z Podegrodzia, który tworzył surowe, niebejcowane rzeźby z drzewa lipowego.

Pan Kazimierz mówi, że rzeźbiarstwo jest dla niego jak jedzenie i oddychanie, stanowi nieodłączny element życia. Ceni sobie możliwość spotykania innych artystów oraz ludzi zainteresowanych pracą w drewnie. Jego dzieła można oglądać w Nowym Sączu, Limanowej i Toruniu, a także podczas lokalnych imprez. Za swój pierwszy sukces uważa udział w I Konkursie Rzeźby Karpat Polskich.

 

oprac. Agnieszka Krupnik, 2009 r.

Artysta posiada pracownię oraz małą galerię, w której gromadzi rzeźby, fotografie, pamiątki i prezenty od innych twórców. Pracownię pana Kazimierza można obejrzeć po telefonicznym uzgodnieniu terminu.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skamieniałe miastoUrząd Gminy w Bukowinie TatrzańskiejNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJRezydencja Bukowy DwórPowiat chrzanowskiMIK

patronat medialny

Twoja MałopolskaDziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaBaza DzieckaSrebrna AgrafkaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystemGo Gaga