Twórcy » Stanisława Ussarz

Stanisława Ussarz
Otwarta pracownia
adres:  ul. Zielona 26
kod:  33-159 Zalasowa
gmina:  Ryglice
powiat:  tarnowski
tel. dom.:  14 654 31 91
GPS:  49.93 , 21.13 wyznacz trasę

Pani Stanisława jest z zawodu krawcową. Umiejętności zdobyła ucząc się szycia od swojej mamy, a także przechodząc kurs krawiecki. Z czasem zawód stał się także pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zaczęło się od wykonywania serwetek i dodatków do domu...
 

Dzisiaj pani Stanisława szydełkuje, tworząc nie tylko serwetki, ale również formy przestrzenne takie jak aniołki, gwiazdki, koszyczki. W domu można znaleźć także serwety wykonane na drutach. Ponadto pani Stanisława wykonuje przepiękne kwiaty bibułkowe, które odznaczają się niezwykłą starannością wykonania oraz dbałością o szczegóły. W okolicy znane są przede wszystkim jej bzy, które przez cały rok wyglądają, jakby dopiero co je zerwano. W okresie świąt Wielkiej Nocy z tych pięknie wykonanych kwiatów powstają palmy, jak również pająki.
 

Oprócz tradycyjnych robótek ręcznych pani Stanisława interesuje się szeroko pojętym rękodziełem. Twierdzi, że chce spróbować wszystkiego, "sprawdzić czy da radę". I tak, w jej domu można zobaczyć wiele obrazów wyszywanych haftem krzyżykowym, wazony i inne formy origami, a także pudełka i wazony uplecione z papierowej wikliny.
 

Swoje umiejętności przekazuje córce, a także innym zainteresowanym osobom, podczas spotkań Koła Rękodzieła Artystycznego w rodzinnej miejscowości, gdzie również rozwija swoje pasje.


Jak dojechać?
Na głównej krzyżówce w Zalasowej należy skręcić w stronę Lubczy. Po około 3 km, na drugiej krzyżówce skręcamy w prawo kierując się na Joniny. Po przejechaniu ok. 300 m skręcamy w drogę utwardzoną kamieniem, tuż przed parterowym domem. Przejeżdżamy ok. 20 m i znajdujemy się przed niewielkim domem z ogrodem, gdzie mieszka p.Stanisława.


Oprac. Ewelina Matug

Otwarta pracownia

Pani Stanisława pracuje w domu i prosi o powiadomienie jej (np.telefoniczne), jeżeli ktoś chciałby ją odwiedzić. Może poprowadzić warsztaty i wziąć udział w jarmarkach czy festiwalach.

Jeżeli chodzi o sprzedaż swoich wyrobów, może wykonać je na zamówieorganizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem