Wydarzenia Małopolska » Otwarte Pracownie na Szlaku w Faściszowek – 27.08.2011 r. – warsztaty rzeźby

Otwarte Pracownie na Szlaku w Faściszowek – 27.08.2011 r. – warsztaty rzeźby
Zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Otwartych Pracowni na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła, które odbędą się 27 sierpnia w godz.12.00-17.00, w pracowni rzeźby Stanisława Sochy w Faściszowej (gm. Zakliczyn).

W malowniczej scenerii ogrodu pełnego dzieł artysty, będzie można wziąć udział w warsztatach i spróbować swoich sił w sztuce rzeźbienia w drewnie.

W ramach OTWARTEJ PRACOWNI możliwe będzie również zwiedzanie galerii i pokaźnej kolekcji rzeźb pana Stanisława oraz zakup jego prac.

Warsztaty rzeźby
prowadzenie: Stanisław Socha

27 sieprnia 2011 r. (sobota)
godz. 12.00 - 17.00

Miejsce: Galeria rzeźb w Faściszowej
               Faściszowa 72 (gm. Zakliczyn)


Udział w warsztatch jest bezpłatny.

Jak dojechać?

Zobacz na mapie (trasa tarnowska)


Stanisław Socha jest samoukiem. Jego pasja narodziła się w dzieciństwie: uczniowie szkoły podstawowej w Brzozowej mieli za zadanie wykonać lampki nocne z drewna. Potem pan Stanisław zajął się korzenioplastyką. Odnajdywał na brzegu Dunajca korzenie o ciekawych formach i dorabiał do nich własne fragmenty. Od 1984 r. tworzy rzeźby przy pomocy noża. Część z jego wczesnych dzieł można do dzisiaj podziwiać w galerii pana Stanisława – są doskonale zachowane dzięki fachowej konserwacji.Wiele rzeźb pana Stanisława znalazło się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą oraz w muzeum w Łęczycy, Chatce Babuni w Tarnowie, Muzeum Etnograficznym im. S. Udzieli w Krakowie oraz Muzeum Etnograficznym w Łodzi. Artysta wykonuje również ogrodzenia oraz wszelkiego rodzaju szyldy i dekoracje drewniane.


Pan Stanisław posiada odrębny warsztat przydomowy. Potrzebne materiały sprowadza z Zakliczyna. Inspiracje czerpie z otoczenia. Lubi m. in. odtwarzać sceny z życia wiejskiego. Czasami też po prostu przygląda się klocowi drewna, który ma obrobić i w nim szuka zaklętego kształtu. „Samo drewno inspiruje” – mówi twórca. Do rzeźb, które mają stanąć we wnętrzu, wykorzystuje drewno lipowe. Bardziej trwałe dzieła powstają z modrzewia, dębu i olchy. Teren wokół Faściszowej jest gęsto zalesiony, materiału więc nie brakuje.

Więcej informacji o twórcy oraz galeria jego prac.



Zapraszamy serdecznie!



organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem