Wydarzenia Małopolska » Wejdź na Szlak Rzemiosła! Od ręki! - aplikacja mobilna

Wejdź na Szlak Rzemiosła! Od ręki! - aplikacja mobilna
Oddajemy w Państwa ręce aplikację mobilną Szlak Rzemiosła! Od ręki!, która pozwala przenieść się w magiczny świat małopolskiego rękodzieła ludowego. Dzięki niej można poznać twórców, dla których rzemiosło to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. Przewodnik przygotowano z myślą o turystach, chcących na mapie Małopolski odnaleźć zapominane już zawody i tradycje oraz odkryć je na nowo.

Szlak Rzemiosła Małopolski tworzą pracownie, warsztaty i domy twórców rękodzieła ludowego. Szlak łączy aktywny wypoczynek z nauką technik rzemieślniczych i poznawaniem kultury regionalnej, otwiera drzwi do stuletniej garncarni, warsztatu tkackiego, prowadzi przez plantację wikliny i łemkowską krainę. Szlak obecnie liczy sobie dziś niemal 200 twórców, reprezentujących 24 rzemiosła w blisko 130 miejscowościach.

W powstałej aplikacji znajdują się opisy i dane kontaktowe 50 aktywnych twórców. Reprezentują oni 16 dziedzin rzemiosła i twórczości ludowej, takich jak garncarstwo, kowalstwo czy zabawkarstwo. Prezentowani twórcy są otwarci na spotkania z turystami w swoich pracowniach. Zapraszają do indywidualnego kontaktu, umówienia spotkania, warsztatów, pokazów.

Dzięki nowoczesnemu przewodnikowi na telefony komórkowe, w każdym miejscu i o każdej porze wejdziemy na Szlak, od ręki! Korzystając z aplikacji, pozostaniemy na bieżąco z wydarzeniami na Szlaku Rzemiosła. Zaplanujemy również wycieczkę, zobaczymy galerie pięknych wyrobów twórców oraz dzięki geolokalizacji trafimy do znajdujących się w okolicy rzemieślników.

Aplikację Szlaku Rzemiosła można pobrać ze strony ze sklepu Play oraz Apple Store. Przeznaczona jest na urządzenia mobilne, z systemem Google Android oraz Apple iOS.

Realizacja: Fundacja NADwyraz

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna" oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.


organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem