Instytucje » Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej

Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej
ulica:  Iwkowa 468
poczta:  Iwkowa
kod:  32 – 861
telefon:  14 684 43 07
email  
www  www.iwkowa.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Iwkowej prowadzi działalność kulturalną, informacyjną i edukacyjną. Swoją pracą obejmuje siedem miejscowości: Iwkową, Porąbkę Iwkowską, Kąty, Dobrociesz, Dróżków Pusty, Połom Mały i Wojakową. Bierze czynny udział przy organizacji imprez, dba o promocję i rozwój regionu.

Przy Gminnym Ośrodku Kultury działa: Kapela Ludowa Iwkowianie, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca, Zespół Taneczko – Wokalny ‘Malwinki’ oraz Iwkowska Orkiestra Dęta, obchodząca za rok stulecie powstania. Angażują one mieszkańców, promują okolice w konkursach i rozwijają indywidualne talenty i zdolności. Przy GOK-u działają różne grupy zainteresowań np. aikido w Iwkowej, ośrodek współpracuje ze szkołami i przedszkolami. Prowadzi kursy i warsztaty, organizuje czasowe ekspozycje m.in. malarskie i fotograficzne. Dba także o realizację kalendarza imprez i uroczystości. Oprócz pomniejszych tj. zawody sportowe, turnieje szachowe, konkursy poetyckie czy pisarskie, w krajobraz miejscowości na stałe wpisały się: Rodzinny Rajd Rowerowy o puchar Złotego Bicykla, połączony z Powitaniem Lata, odbywający się na początku lipca, dożynki, turniej firm wpisanych do rejestru w Iwkowej, zawodu strażackie i przede wszystkim Święto Suszonej Śliwki – sławnego produktu regionalnego, obchodzone na koniec sierpnia lub początek września.

GOK posiada rejestr miejscowych twórców ludowych, informacje na temat bazy noclegowej, dokładny spis gospodarstw agroturystycznych, współpracuje ze Stowarzyszeniem rozwoju i Promocji Gminy Iwkowa. Powstał przewodnik po okolicy, teraz ośrodek pracuje nad jego wznowieniem, co kwartał wydawane jest także regionalne czasopismo ‘Echo znad Beli’.

Aktywna działalność ośrodka sprawia, iż skupia wokół siebie wiele ludzi zaangażowanych w rozwój Iwkowej.

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek, 8.00-21.00 w dni kiedy są próby,
sobota, niedziela: 16 – 21

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej
Małgorzata Szot
tel. 697 520 533

Galeria




organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem