Tokarnia jest wsią o charakterze turystycznym położona 47km na południe od Krakowa w dolinie potoku Krzczonówki otoczona od zachodu i płn. Wzniesieniami Beskidu Średniego: Pasmem Stołowej Góry (841m), Kokorzykiem (644m), masywem Kotonia (857m).
Tokarnia jest wsią znaną z kultywowania tradycji ludowej. Słynie szczególnie ze zwyczaju święcenia w Niedziele Palmową w miejscowym kościele palm wielkanocnych, wytwarzania dekoracji z bibuły oraz prac lokalnych rzeźbiarzy. Najbardziej znanym artystą jest Józef Wrona urodzony w 1943r w Tokarni. Jest doskonale znany w środowisku miłośników sztuki ludowej. Dla miejscowego kościoła, w którym jest kościelnym, wykonał kilkadziesiąt rzeźb min słynnego Chrystusa na osiołku.
Józef Wrona rozpoczął swoje dzieło na stoku Urbaniej Góry w 1982r. nad wąwozem biegnącym w górę od rodzinnego domu umieścił w naturalnej grocie pierwszą wyrzeźbioną przez siebie figurę Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Była to drewniana rzeźba polichromowana. Z biegiem lat jednak uległa, pod wpływem wilgoci spróchnieniu. Józef Wrona wykonał kopię tamtej figury lecz tym razem w kamieniu. Obok źródełka wypływającego spod groty znalazła miejsce ławka i kubek zimnej wody dla strudzonego wędrowca wspinającego się pod stromą górę.
Z biegiem lat powstał szlak 13 rzeźb oraz droga krzyżowa prowadząca na szczyt Urbaniej Góry ,tworząc Małą Kalwarie. Dzieła Józefa Wrony idealnie komponują się z otaczająca je przyrodą, szczególnie interesujący jest staw wybudowany własnoręcznie przez artystę.
Godziny otwarcia, ceny biletów
Szlak rzeźb jest otwarty dla wszystkich chętnych bez opłat 7dni w tygodniu.