Restauracje » Przystanek Magura

Przystanek Magura
adres:Małastów 100
kod:38-307 Sękowa
email:
www:www.przystanekmagura.w.of.pl
telefon:18 353 69 44
liczba pokoiNa górze – 2 pokoje dla 4, 5 osób, w domku obok również 2 pokoje dla 6 osób. Altana w lecie dla 2, 4 osób.
wyposażenie pokoiŁóżka, stoliki, krzesła, szafk. W domu znajduje się także aneks kuchenny.
kuchniadostępna
wyżywienieśniadania i obiadokolacje

Domowe jedzenie na bazie lokalnych wyrobów – serów, miodu, kupowanych od okolicznych mieszkańców, rydze z własnego zbioru. Specjalnością m.in. jajecznica z rydzami, schab z rydzami zapiekany z serem.
parkingdostępny
dla dzieciTeren rekreacyjny: boisko do siatkówki, piaskownica, drabinki do wspinania.
językitak
„Przystanek Magura” znajduje się w malowniczej okolicy, w pobliżu tras rowerowych i narciarskich, z dala od uczęszczanych dróg. Jest idealnym miejscem dla osób ceniących aktywny wypoczynek.

Turyści mogą nocować w pokojach gościnnych lub w osobnym domku, a latem również w altanie. U gospodarzy można wykupić pełne wyżywienie. Posiłki są przygotowywane na bazie lokalnych produktów, a specjalnością są dania z rydzami z własnego zbioru, m.in. jajecznica z rydzami czy schab z rydzami zapiekany z serem.

W Małastowie nie sposób się nudzić. W pobliskim ośrodku „Małastów – Magura” znajdą coś dla siebie zarówno początkujący, jak i zaawansowani narciarze. Można tu także poznawać tajniki narciarstwa biegowego. Gospodarze „Przystanku” działają w Stowarzyszeniu Sołectwa Krzywa, które realizuje projekt stworzenia prawie 90 km tras do narciarstwa biegowego. Obok gospodarstwa przechodzi jedna z takich tras.

Latem okolica sprzyja wędrówkom pieszym i wycieczkom rowerowym. W „Przystanku” można wypożyczyć kijki do nordic walking oraz rowery. Na mniej wysportowanych czekają rowery elektryczne. Rozrywek nie zabraknie również na terenie gospodarstwa, które położone jest na ogromnej, 2-hektarowej działce. Można leniuchować nad strumieniem, grać na boisku w gry zespołowe, palić ognisko czy grilla. Nie nudzą się tu grzybiarze przeszukujący okoliczne lasy czy wędkarze, zarzucający przynętę w rzekach i potokach. Region przyciąga również miłośników historii i architektury.
 




organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem