Restauracje » Gospodarstwo Agroturystyczne Nowica 21

Gospodarstwo Agroturystyczne Nowica 21
adres:Nowica 21
kod: 38-315 Uście Gorlickie
email:
www:www.nowica21.pl
telefon:18 351 68 48
liczba pokoi
Mały domek (salonik jadalny, sypialnie, aneks kuchenny, taras) – maksymalnie 8 osób. Wynajmowany cały dom, nie na pokoje.

Duży dom – pokoje 2, 3-osobowe, apartament rodzinny (maksymalnie 6 osób, salon z kominkiem, łóżka i dodatkowo alkierz z 3 miejscami sypialnianymi). Maksymalnie 15 osób.

Pracownia – samodzielny dom z salą warsztatową, aneksem kuchennym oraz poddaszem z miejscami sypialnianymi i łazienką.
wyposażenie pokoi
W Dużym Domu każdy pokój ma swoją łazienkę.

Gospodarzom zależy na jakościowym spędzaniu czasu, dlatego zamiast telewizji oferują bibliotekę i gry planszowe. W Domu znajduje się odbiornik, na którym podczas deszczowej pogody wyświetlają filmy.

Na terenie Gospodarstwa działa Internet wi-fi, wykorzystywany, jako narzędzie pracy.
kuchniadostępna
wyżywienieKuchnia ‘autorska’.
parkingdostępny
dla dzieciKosze z zabawkami, piaskownica pod dachem, huśtawka.
Łóżeczko dla małych dzieci.
Miejsce przyjazne dzieciom.
Częstymi gośćmi są rodziny z dziećmi.
językiangielski, francuski, rosyjski, ukraiński
Rodzinna atmosfera, przestronne, gustownie urządzone pokoje, przytulna jadalnia i biblioteka, a przede wszystkim osobowość gospodarzy sprawiają, iż „Nowica 21” to miejsce, które na długo zapada w pamięć i do którego chce się wracać.

W skład gospodarstwa wchodzi kilka budynków. W tzw. Dużym Domu znajduje się mieszkanie właścicieli oraz pokoje gościnne (w tym apartament rodzinny) dla maksymalnie 15 osób. 8-osobowy Mały Domek w całości wynajmowany jest turystom, natomiast Pracownia to przestrzeń wykorzystywana na warsztaty i działalność artystyczną. Na jej poddaszu znajdują się również miejsca sypialniane. W budowie jest letnia pracownia – wiata wkopana w zbocze, przykryta trawą, połączona chodnikiem z Pracownią.

W gospodarstwie można skorzystać z kuchni znajdującej się w Dużym Domu, na pewno jednak warto skosztować potraw serwowanych przez gospodarzy. Pan Leszek jest kucharzem eksperymentującym, znanym ze swoich umiejętności. Bazując na kuchni regionalnej – łemkowskiej, tworzy niepowtarzalne smaki i połączenia. W jego repertuarze znajduje się m.in. kiesełycia (żur owsiany z dużą ilością kminku), cepeliny (kluski nadziewane mięsem), rozmaite pierogi, pyzy, potrawy z grzybami. W kuchni państwa Wronowskich można znaleźć ogromną ilość przypraw pochodzących z całego świata.

Właściciele dbają o jakość czasu spędzanego w ich domu, dlatego świadomie zrezygnowali z umieszczania w pokojach telewizorów. Filmy są wyświetlane w Dużym Domu podczas deszczowej pogody, poza tym gospodarze oddają do dyspozycji gości bibliotekę i kolekcję gier planszowych.

„Nowica 21” to miejsce, w którym chętnie wypoczywają rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych gości przygotowano huśtawkę, piaskownicę pod dachem, kosze z zabawkami. Do atrakcji dodatkowych, które zainteresują zarówno dzieci, jak i dorosłych, należą lekcje ceramiki (w budowie specjalistyczny piec do wypalania). W gospodarstwie odbywają się również zajęcia jogi.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skamieniałe miastoUrząd Gminy w Bukowinie TatrzańskiejNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJRezydencja Bukowy DwórPowiat chrzanowskiMIK

patronat medialny

Twoja MałopolskaDziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaBaza DzieckaSrebrna AgrafkaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystemGo Gaga