Restauracje » Bacówka Biały Jeleń

Bacówka Biały Jeleń
adres:Iwkowa 586
kod:32-861 Iwkowa
email:
www:www.bacowka.com.pl
telefon:14 684 44 40
fax:14 68 44 440
liczba pokoi29, w większości są to pokoje 3-osobowe z łóżkiem podwójnym i pojedynczym.

wyposażenie pokoi
W każdym pokoju jest łazienka, telewizor, większość pokoi ma balkony. 5 pomieszczeń jest przystosowanych dla gości ze zwierzętami.

Nie ma kuchni do dyspozycji, jest natomiast restauracja czynna od godziny 8 do 20, otwarta również dla ludzi z zewnątrz.
wyżywienie
Restauracja: śniadanie – 20 zł, śniadanie + obiadokolacja – 55 zł, obiad – 35 zł, kolacja – 25 zł, pełne wyżywienie – 80 zł.

Właścicielka obiektu jest współwłaścicielką Bacówki Towary Tradycyjne – tj. zakładu mięsnego, z którego przygotowywane są potrawy dla gości. Większość z nich można zakupić po wcześniejszym zamówieniu. Dostępne są także konfitury owocowe, przygotowywane według domowej receptury.

W restauracji serwowane są dania tradycyjne, lokalne – np. śliwka po iwkowsku w boczku, kiszka pasterska z góralską kapustą, bigos myśliwski z śliwką, żur huculski na kiełbasie. Organizowane są biesiady w szałasie.
 
 
parkingdostępny
dla dzieci
W sezonie przygotowywany jest pokój za zabaw dla dzieci, obok sali kominkowej. Poza sezonem przenoszony jest on do hotelu.
Zajęcia edukacyjne i rekreacyjne.
Kuligi.
osoby niepełnosprawneobiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
klimatyzacjaObiekt posiada klimatyzację
językitak
Bacówka „Biały Jeleń” położona jest w pięknej okolicy, w pobliżu szlaków turystycznych. Zapewnia gościom liczne atrakcje i wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Znajdująca się tutaj Zagroda Karpacka, mały zwierzyniec i stadnina przybliżają kulturę i atmosferę regionu. To świetne miejsce zarówno na wypoczynek indywidualny, jak i imprezy grupowe.

29 pokoi wyposażonych jest w łazienki i, najczęściej, w telewizory. Doskonałe wyżywienie oferuje znajdująca się w „Bacówce” restauracja. W jej karcie znajdują się dania regionalne, takie jak śliwka po iwkowsku w boczku, kiszka pasterska z góralską kapustą, bigos myśliwski ze śliwką czy żur huculski na kiełbasie. Można tu także kupić konfitury owocowe, przygotowywane według domowej receptury.

W Bacówce odbywają się imprezy firmowe, integracyjne, szkoleniowe i okolicznościowe. Atrakcji nie brakuje przez cały rok. W wakacje przygotowywana jest oferta dla rodzin z dziećmi: dla młodszych gości odbywają się zajęcia prowadzone przez animatorów oraz kursy jazdy konnej. Jesienią organizowane jest święto śliwki – „Od ziarenka do miski rarytasu” – czyli pieczenie owoców w kotle i ich degustacja przy muzyce na żywo. Zimą można wziąć udział w kuligu.

Obok Bacówki znajduje się Zagroda Karpacka, obejmująca działający młyn z żarnami (wykorzystywany m.in. w zajęciach edukacyjnych dla dzieci „Od ziarenka do bochenka”), kuźnię, spichlerz, pomieszczenia gospodarcze, a także Chatę Bartosza, przeniesioną z terenów Pogórza Karpackiego. Chata Bartosza jest udostępniona zarówno gościom Bacówki, jak i niezależnym turystom. W Zagrodzie w miesiącach letnich organizowane są rozmaite imprezy plenerowe.

Bacówka jest stale rozbudowywana, obecnie powstaje tu basen i niewielkie centrum odnowy biologicznej.organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem