Restauracje » Agroturystyka U Dajany

Agroturystyka U Dajany
adres:Jastrzębia Łazy 284
kod:33-191 Jastrzębia
email:
www:www.udajany.tarnow.pl
telefon:14 651 22 29
liczba pokoi3 pokoje, dwa 4-osobowe, jeden 2-osobowy.
wyposażenie pokoiWersalki, leżanki, segment, krzesła, TV, internet.

Pokoje gościnne znajdują się na piętrze w domu państwa Kostrzyńskich. Są urządzone tradycyjnie, goście śpią na wersalkach lub rozkładanym łóżku. W największym pokoju znajduje się duża meblościanka. Ściany w przedpokoju wyłożone są drewnianymi panelami. Centralnym miejscem jest kuchnia – najlepsze miejsce do miłej rozmowy przy posiłku. Jest to także miejsce, gdzie odbywają się warsztaty pieczenia chleba w tradycyjnym piecu. Na uwagę zasługuje wystrój wnętrza stodoły, w której odbywają się imprezy. Zadbano tutaj o zachowanie wiejskiego stylu, dzięki małemu muzeum przedmiotów gospodarstwa wiejskiego, stworzonego przez państwa Kostrzyńskich.
kuchniadostępna
wyżywienie
Śniadania, obiady, kolacje. Na górze jest kuchnia dla gości. Możliwość skorzystania z potraw przyrządzanych przez gospodarzy. Właścicielka zdradza tajniki żywieniowe, które pomagają gościom przyrządzić sobie posiłek.
parkingdostępny
dla dzieci
Huśtawki
Dojenie kozy
Zabawa na sianie w stodole
Wiatrak zbożowy
Stajnia
Boisko do siatkówki
Wypożyczalnia rowerów
W stodole możliwość organizacji imprez dla przedszkolaków, uczniów, studentów, dorosłych, emerytów.
Pani Danuta robi dla gości pamiątki w postaci miotły Baby Jagi z kwiatkami z bibułki - atrakcja dla dzieci.
Małe prywatne muzeum gospodarstwa domowego - żarna, cep, młyn, nosidła.
osoby niepełnosprawneobiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Agroturystyka ,,U Dajany” to piękny, kameralny obiekt przeznaczony dla wszystkich miłośników przyrody, ceniących sobie regionalną kuchnię oraz obcowanie na łonie natury. Dla gości istnieje możliwość zakupienia tradycyjnych potraw, gotowanych przez gospodarzy, którzy udzielą cennych rad, jak przygotować własne posiłki. Można także wziąć udział w warsztatach pieczenia chleba lub kiszenia kapusty. Miejsce jest w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Tym, co ,,U Dajany” jest najpiękniejszego, to beż wątpienia ogród, prawdziwy raj dla dzieci – huśtawki, stajnia ze zwierzętami (możliwość dojenia kóz, wyuczonych do uczestniczenia w wycieczkach), zabawy na sianie oraz wiatrak zbożowy, który miele zboże, gdy jest wiatr. Na zewnątrz znajduje się także stodoła, przystosowana do większej liczby gości, w której znajduje się kuchnia z piecem chlebowym i wędzarnia, a dania serwuje się w formie bufetu. Zachowano w niej tradycyjny styl wnętrza, wzbogacony kolekcją przedmiotów gospodarstwa wiejskiego. Stodoła to doskonałe miejsce do biesiadowania i tańców do białego rana.  Dodatkowo jest tutaj boisko do siatkówki, a także wypożyczalnia rowerów.

Oferta agroturystyki ,,U Dajany” jest doskonała zarówno dla seniorów, jak i studentów, klientów indywidualnych i grup zorganizowanych. Gospodarze cechują się niezwykłą otwartością i życzliwością, a widoki na Pogórzu Ciężkowickim są bardzo malownicze i niezapomniane. Kuchnia Pani Danuty Kostrzyńskiej jest wyborna, jej talent kulinarny nie ma sobie równych, a spożyte kalorie można potem przyjemnie spalić w pobliskim lesie na świeżym powietrzu. To wymarzone miejsce dla miłośników spokojnych, smacznych i typowo wiejskich wczasów.



organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem