Restauracje » Leśniakówka

Leśniakówka
adres:Glichów 24
kod:32-412 Wiśniowa
email:
www:www.lesniakowka.pl
telefon:506 555 090
liczba pokoiDom Pod Lasem oraz Stara Wozownia, w których znajduje się 6 pokoi 2 oraz 4- osobowych.
wyposażenie pokoiŁóżko, lustro, szafki, nakastlik, wieszak.
kuchniadostępna
wyżywienie
Śniadania, obiady, kolacje.
Na życzenie gości – ciasta i desery przygotowane przez mamę właścicielki.
parkingdostępny
dla dzieciPlac zabaw, dom leśny dla dzieci.
językiniemiecki
2,5 hektara ekologicznej uprawy, a tam sad (jabłoń, śliwa, grusza, orzech), łąki, las, altana doskonała na rozpalenie grilla, ule, 2 kucyki, 6 kotów, a dodatkowo wyśmienita kuchnia regionalna – to wszystko sprawia, że ,,Leśniakówkę” po prostu należy odwiedzić. Obiekt składa się ze starego domu, w którym najważniejszym pomieszczeniem jest jadalnia, a także z dwóch zabytkowych wiejskich chat - ,,Domu pod Lasem” i ,,Starej Wozowni”. Obydwie mają charakter wypoczynkowy, stanowią odtworzenie oryginalnych budowli sprzed lat, są bajkowo urządzone drewnianymi meblami, a z okien rozpościera się widok na gospodarstwo i cały Glichów. 

,,Leśniakówka” jest przyjazna wszystkim, niezależnie od wieku. Na najmłodszych czeka plac zabaw, dom leśny, a także możliwość zwiedzenia uli. Na starszych warsztaty taneczne, plastyczne i jogi. Wszystkich natomiast zachwyci tradycyjna polska kuchnia, w której używa się głównie ekologicznych produktów. Prawdziwą furorę wśród gości robią przetwory robione z owoców z sadu, a także miód, do produkcji którego nie używa się żadnych środków chemicznych.

Całość tworzy efekt wiejskiej idylli, gość czuje się tutaj swobodnie i swojsko. Odpoczywa jedząc ekologicznie, ma możliwość rozwoju w trakcie warsztatów, panuje tu atmosfera także na głębsze rozmyślania. Właścicielka hoduje zwierzęta i uprawia rośliny zgodnie z założeniami alternatywnej gospodarki rolnej. Gospodarstwo posiada Europejski Certyfikat Ekologiczny.
organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem