Restauracje » Dom na Łąkach

Dom na Łąkach
adres:Izby 35
kod:38-315 Uście Gorlickie
email:
www:www.izby.com.pl
telefon:18 351 65 60
liczba pokoi
8 pokoi w 3 budynkach:

Stary Dom – wspólny z gospodarzami,
3 pokoje (2-3 osobowy, 2-4 osobowy oraz 2-5 osobowy) + jadalnia + salon kominkowy w piwniczce
Dom za Potokiem – 100m od Starego Domu
4 pokoje (jeden 2-osobowy oraz trzy 2-4 osobowe) + salon kominkowy
Domek od Lackowej – 30 m od Starego Domu
1 pokoj (2-4 osobowy)
wyposażenie pokoi
Łóżka, stoliki, krzesła, szafy, łazienki w każdym pokoju (oprócz dwóch pokoi w Starym Domu, które mają wspólną łazienkę).

Do dyspozycji gości są kącik kawowy i aneks kuchenny (w zależności od pokoju/budynku)

Jeden z pokoi jest położony na parterze i ma obszerną łazienkę, co pozwala na pobyt osoby niepełnosprawnej z wózkiem.
 
kuchniadostępna
wyżywienie3 posiłki dziennie - wliczone w cenę pobytu.

Kuchnia bardzo urozmaicona (Gospodarze są bardzo elastyczni i mogą dostosować się do życzen gości), posiłki przygotowywane są z lokalnych produktów.
Dania głownie tradycyjne, wszystkie z lokalnych produktów, ale proponowane są również dania autorske: żurek serwatkowy, śledzie z czosnkiem.

Własne przetwory (możliwość zakupu) oraz domowe wino.


parkingdostępny
dla dzieci
Plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią, huśtawkami, domkami dla dzieci.
Kącik z zabawkami
Łóżeczko, krzesełka, wanienki, nocniki dla dzieci.
osoby niepełnosprawneobiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych
językiangielski
Na gości czeka 8 pięknie urządzonych pokoi, znajdujących się w trzech domach - ,,Starym”, ,,Za potokiem” i ,,Od Lackowej”. Zręb budynku głównego, Starego Domu, stanowią dwie stare łemkowskie chyże przewiezione z pobliskich wsi Ropa i Mochnaczka. Pozostałe budynki, wzniesione w niewielkim oddaleniu, zostałe utrzymane w podobnym stylu. Wnętrza zostały wyposażone głównie tradycyjnymi, starymi, drewnianymi meblami, które w połączeniu z wzorzystymi tkaninami, dziełami lokalnych twórców i rzemieślników artystycznych, tworzą niepowtarzalne, bezpretensjonalne i niebanalne wnętrza. Z całej posesji rozciąga się widok na rozległe tereny łąkowe i zalesione wzgórza. Nietrudno tu zapomnieć o miejskim zgiełku i pośpiechu.

,,Siedlisko” nie jest ogrodzone, na jego terenie znajdują się ławy ze stołami, piaskownica oraz zjeżdżalnia dla dzieci a także miejsce na grill i ognisko. Do dyspozycji gości są kącik kawowy i aneks kuchenny, 3 posiłki wliczone są w cenę pobytu (kuchnia bardzo urozmaicona, posiłki przygotowywane są z lokalnych produktów).

Dodatkowe atrakcje: duża piwniczka z kominkiem, a w niej projektor multimedialny z bogatą kolekcją filmów oraz ogromny księgozbiór. Istnieje także możliwość organizacji warsztatów, imprez firmowych oraz innych spotkań grupowych. Pobyty są uatrakcyjnione np. ogniskiem z pieczeniem barana lub prosiaka, albo po prostu kiełbasek, występem zespołu folkowego, jazdą samochodami terenowymi oraz kuligiem. Można także kupić przetwory ekologiczne.

Gospodarstwo Państwa Adamkiewiczów to doskonale miejsce dla osób, które pragną zaszyć się w cichym i spokojnym miejscu. Bardzo mile widziane są rodziny z dziećmi (gospodarze także mają dwójkę małych dzieci) oraz grupy w ramach różnego rodzaju seminariów i treningów.organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem