Restauracje » Opalówka

 Opalówka
adres:Banica 13
kod:38-315 Uście Gorlickie
email:
www:www.beskidbanica.pl
telefon:18 351 62 36
liczba pokoi
5 pokoi w domu wspólnym z gospodarzami.
Dwa 3-osobowe.
Trzy 2-4 osobowe.
wyposażenie pokoi
Łóżka, stoły, krzesła, szafy, lampki nocne.
Pokoje 3 osobowe z własną łazienką.
1 pokój 2-4 osobowy z własną łazienką.
2 pokoje 2-4 osobowe z łazienką na korytarzu.
kuchniadostępna
wyżywienieTak, w cenie noclegu.
parkingdostępny
dla dzieciTrampolina, piaskownica, zabawki, książeczki.
językiangielski
Opalówka to murowany dom powiększony o starą połemkowską chatę. Właściciele zręcznie połączyli staroświeckie i nowoczesne elementy wyposażenia wnętrz. Znajdziemy tu zarówno zabytkowy kredens, szafy czy lichtarz, jak i całkiem współczesne krzesła, półki i lampy, zaprojektowane w studiu designu, należącym do syna właścicieli. Ciepła atmosfera Opalówki, przytulne wnętrza, otwarci i towarzyscy właściciele – to wszystko sprawia, że goście czują się tu jak u siebie w domu. Szczególnie mile widziane są rodziny, na dzieci czekają zabawki i książeczki, a w ogrodzie trampolina i piaskownica.

Usatysfakcjonowani będą także ci, którzy szczególną wagę przywiązują do zdrowego odżywiania: Opalówka posiada status Gospodarstwa Ekologicznego, wszystkie warzywa i większość owoców pochodzą z przydomowego ogrodu. Gospodarstwo słynie z doskonałych nalewek i wina domowej roboty. Przetwory z warzyw i owoców, potrawy i wypieki przygotowywane są na kuchni opalanej bukowym i olchowym drewnem. Pani Maria z pewnością podzieli się tajnikami swojej kuchni, a pan Zbigniew opowie o „ekologicznym gospodarzeniu” i swej długiej przyjaźni z Beskidem Niskim przy szklaneczce wina lub nalewki domowej roboty.

Gospodarstwo otacza duża przestrzeń ograniczona z jednej strony strumieniem. Znajduje się tu ogród warzywny, starannie utrzymane rabaty kwiatowe, altanka oraz miejsce na grill i ognisko. Okolica dobrze nadaje się do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej – rowery można wypożyczyć u gospodarzy. Istnieje także możliwość zorganizowania kuligu lub przejażdżki bryczką.
organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem