Restauracje » Bacówka na Jamnej - Schronisko Dobrych Myśli

Bacówka na Jamnej - Schronisko Dobrych Myśli
adres:Jamna 14
kod:32-842 Paleśnica
email:
www:www.jamnaschronisko.pl
telefon:14 665 44 30
fax:14 665 44 30
GPS:49.770 , 20.831 wyznacz trasę
cena średniaok. 10 zł
języki menutak, obsługa
przykładowe menu
Jajecznica, kiełbasa grzana, żurek po chłopsku, barszcze czerwony z uszkami, misa do syta (3 rodzaje mięs, frytki, surówki, polecane dla dwóch, trzech osób, w cenie 48 zł), karkówka, rolada wołowa, stek z cebulką, pierogi z mięsem i kapustą, pierogi ruskie, kwaśnica na gnacie, placek gaździny.

parkingdostępny
dla dzieciPlac zabaw, dmuchany zamek, wata cukrowa, możliwe zorganizowane survivalu.
atrakcje dodatkoweMożliwość zorganizowanie imprez, ogniska, biesiady, także atrakcji rekreacyjnych typu biegi na orientacje.
Bufet w Bacówce przypomina górskie schroniska i idealnie oddaje ich niepowtarzalną atmosferę. Żeby zamówić lokalne specjały trzeba podejść do charakterystycznego okienka, a potem uważnie nasłuchiwać, kiedy będą gotowe.

Można tu skosztować takich potraw, jak dunajeckie otoczaki – kotleciki z masy fasolowej z jajkiem albo pieczarkami, nagrodzone w programie Ewy Wachowicz, czy żurek po chłopsku, który zdobył miano produktu Polskiego Producenta Żywności. Smakołyki te najlepiej pałaszuje się przy dużych, wieloosobowych stołach, zachęcających do kontaktu z sąsiadem. Ogień buzuje w kominku, delektujemy się daniami regionalnej kuchni i wcale nie chce nam się ruszać w dalszą drogę... Dobrze, że na miejscu możemy zdecydować się na nocleg.

Bacówka to idealne miejsce na organizację różnego rodzaju imprez – ognisk, biesiad, biegów na orientację. Na łące otaczającej obiekt znajdują się dwie wiaty, z których jedna może pomieścić nawet 150 osób, natomiast druga sprzyja bardziej kameralnym biesiadom. Jest tu także boisko do siatkówki, a dla najmłodszych turystów plac zabaw i dmuchany zamek.
 organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem