Restauracje » Gospoda Pod Kamieniem

Gospoda Pod Kamieniem
adres:Lipnica Górna
kod:32-724 Lipnica Murowana
email:
www:www.hotel-lipnica.pl
telefon:14 685 24 80
fax:14 685 24 80
GPS:49.8524, 20.4788 wyznacz trasę
karty płatniczeMożliwość płatności kartą
przykładowe menu
Pierogi Gajowego, ‘drewniana niecka z zestawem mięs’, kwaśnica z żeberkami, Bigos Brodzińskiego, Zbójnickie Zawijańce, Krem z Borowików w chlebie, Jagnie pieczone, Udziec cielęcy w sosie kurkowym, Schab duszony w kapuście, Udziec wieprzowy w sosie chrzanowym, pieczony oscypek.

Specjalne podanie posiłków: np. krem z borowików w chlebie, mięsa w drewnianej niecce.
parkingdostępny
liczba miejscDwupoziomowa, dwie duże sale z kominkiem. Sala na piętrze – Staropolska – może pomieścić około 200 osób, przeznaczana na imprezy okolicznościowe. Obok Gospody (w hotelu) jest sala konferencyjna.
klimatyzacjaObiekt posiada klimatyzację
dla dzieciKrzesełko dla dzieci.
atrakcje dodatkowe
Organizacja szkoleń, konferencji, imprez integracyjnych, wesel, biesiad – ‘Biesiady przy Korytku Obfitości’ – zestaw mięs, pierogów, serów z piwem lub lipnickim grzańcem; ‘Biesiady z Udźcem’.
Bigos Brodzińskiego, zbójnickie zawijańce, krem z borowików w chlebie – tych i wielu innych regionalnych przysmaków można skosztować w Gospodzie „Pod Kamieniem”. Specjalnością lokalu są tzw. pierogi gajowego, z mięsem, kapustą i grzybami, opiekane, polewane sosem borowikowym i skwarkami, a na koniec posypane tartym oscypkiem.

Gospoda „Pod Kamieniem” to dwie obszerne sale zaaranżowane w stylu góralskim. W lecie przysmaki Gospody najlepiej smakują na tarasie lub świeżym powietrzu. W chłodniejsze miesiące przytulne wnętrze, ściany zbudowane z bali i ogień w kominku zachęcają do zajęcia miejsca przy jednym z kilkuosobowych stolików.

W sali na piętrze, zwanej Staropolską, może pomieścić się około 200 osób, dlatego z powodzeniem mogą odbywać się tu rozmaite biesiady, imprezy firmowe lub okolicznościowe. Ich organizację ułatwia bliskość hotelu z 50 miejscami noclegowymi. W hotelu znajduje się sala konferencyjna.organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem