Restauracje » Restauracja Bacówka

Restauracja Bacówka
adres:ul. Jaworki 14 A
kod: 34-460 Szczawnica
email:
www:www.bacowkajaworki.nrs.pl
telefon:603 974 614
GPS:49.4109, 20.5520 wyznacz trasę
cena średniaOd 5.50 do 10zł.
karty płatniczeMożliwość płatności kartą
języki menuangielski, francuski, niemiecki
przykładowe menu
Śledź góralski – 9.50
Oscypek panierowany z żurawiną – 12.50
Paprykarz jagnięcy – 14.00
Placek Kwicoła – 22.00
Jagnięcina po jaworczańsku z kością wg wagi 100g – 11.00
Jadło pasterskie w zestawie - 29.00
Placek po bacowsku – 18.50
Szaszłyk z drobiu – 15.00
Grzybowa z borowików z makaronem – 9.00 (jadłam)
Kapuśniara z żeberkiem 300ml – 10.00
Zawijaniec ze schabu – 20.00
Pierogi z mięsem – 13.50

SZCZEGÓLNIE POLECANE:

Herbata po zbójecku – 9.00
Piwo grzane z korzeniami 0.3l – 7.00, 0.5 l – 9.00
Wino grzane z korzeniami 150ml – 10.00
parkingMożna parkować z boku, ale nie ma osobnego parkingu dla gości
liczba miejsc
W lokalu znajdują się dwie sale, po 80 osób. Jedna z nich jest na parterze, do drugiej wychodzi się po schodach, jest przeznaczona na większe imprezy.
osoby niepełnosprawnePodjazd dla niepełnosprawnych, toaleta
dostępne wycieczkiImprezy zamknięte, przyjęcia okolicznościowe (wesela, chrzciny, stypy). Na żywo gra kapela góralska.
atrakcje dodatkowe
Dla grup turystycznych możliwość organizacji imprez z kapelą góralską oraz przejażdżką dorożkami. W zimie kulig z pieczeniem kiełbasek na ognisku.
Spotkania integracyjne dla firm.
Restauracja współpracuje z Muzyczną Owczarnią oraz stadniną koni RAJD.
Bacówka to miejsce z historią. Została wybudowana specjalnie na potrzeby filmu – główna akcja „Znikąd donikąd” Kazimierza Kutza toczyła się właśnie tutaj. Karczma istnieje od 1973 roku, ale po wielu latach została gruntownie przebudowana dzięki artyście i architektowi Jaśkowi Karpielowi-Bułecce, który nadał miejscu nowy wygląd. W latach 90. w restauracji często gościli artyści, m.in. Agnieszka Osiecka czy Piotr Skrzynecki. Obecnie restauracja odwiedzana jest równie chętnie przez muzyków, aktorów, sportowców.

Wizyta w Bacówce to przyjemnie i smacznie spędzony czas. Przestronne, ciepłe i przyjazne wnętrza, obsługa ubrana w stroje regionalne, a w tle muzyka góralska. Charakteru dodaje kominek, przed którym „pasą się” wełniane owce. Ściany zdobią obrazy o tematyce góralskiej, a na stołach leżą białe obrusy i gliniane naczynia. Na piętrze odbywają się wesela i imprezy okolicznościowe.

W menu Bacówki znalazło się wiele dań regionalnych. Na szczególną uwagę zasługuje jagnięcina po jaworczańsku, paprykarz jagnięcy, placek kwicoła, jadło pasterskie czy zawijańce. Są też pierogi własnej roboty oraz rozgrzewające napoje – grzane piwo i wino z przyprawami, miód pitny, a także płonąca herbatka po zbójecku.

W Bacówce mogą odbywać się imprezy grupowe z kapelą góralską oraz przejażdżką dorożkami. W zimie organizowane są kuligi z pieczeniem kiełbasek na ognisku. Restauracja współpracuje z Muzyczną Owczarnią oraz stadniną koni RAJD.



organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem