Restauracje » Stary Dom Zdrojowy

Stary Dom Zdrojowy
adres:Wysowa 12
kod:38-316 Wysowa
email:
www:www.wysowa.com.pl
telefon:509 249 716
GPS:49.4423, 21.1729 wyznacz trasę
godziny otwarciaW sezonie: 8.30-22.00 Poza sezonem: Weekendy: 10-21 Dni powszednie 12.30-19
cena średnia
Przystawki: 12-20zł
Zupy: 3,50 – 10 zł
Drugie dania jarskie: 9-23 zł
Drugie dania mięsne: 19-22 zł
Pizza: 14-18 zł
Desery: 7-10 zł
języki menuangielski, francuski, rosyjski
przykładowe menu
Rydze z patelni
Cepeliny ziemniaczane z bryndzą i miętą
Prawdziwki w śmietanie
Kotlet ‘od brzegu do brzegu’ z zasmażaną kapustą
Gęsie żołądki duszone w czerwonym winie z cebulą
Smażone gęsie żołądki z cebulą, winem, jabłkami i żurawiną
Cynaderki cielęce w sosie śmietanowym z sherry
Polska gęś pieczona w całości. Faszerowana kaszą gryczaną i jabłkami. Z modrą kapustą. (na wcześniejsze zamówienie)
Podpłomyki z serami i ziołami, pieczone na kamieniu
Piwa regionalne z Grybowa
Bogaty wybór kaw, herbat i win.
parkingdostępny
liczba miejsc2 sale, razem 45-50 miejsc.
dla dzieci
Kącik ze stolikiem i krzesełkami, zabawkami i grami planszowymi.
Wysokie krzesełko.
dostępne wycieczki
Możliwość organizacji imprez okolicznościowych:
Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkiej Nocy, Sylwester, śluby i wesela, komunie święte, jubileusze, wieczory kawalerskie i panieńskie, majówki, inne uroczystości.
atrakcje dodatkowe
Sprzedaż własnych oryginalnych przetworów
Ciasta i torty na zamówienie
Spotkania przy grillu (w sezonie, minimum 10 osób)
Wieczorki z muzyka i poezją, latem kino plenerowe, impreza okolicznościowa 11 listopada, a wczesną jesienią – Święto Rydza.
Restauracja znajduje się na obszarze wysowskiego Parku Zdrojowego, rozległego terenu parkowej zieleni.  Specjalizuje się w kuchni galicyjskiej, nie stroniąc jednocześnie od wpływów kuchni europejskiej. Spośród dań regionalnych warto wymienić: pstrąg na sposób galicyjski w całości smażony, z uprażonymi płatkami migdałowymi, lwowskie pielmieni -tradycyjne pierożki nadziewane białą rybą, okraszone masłem cytrynowym oraz ‘krakowskie’ desery: pascha, Tort Fedora, a także piwo z lokalnego browaru Grybów w Siołkowej.

Wnętrze restauracji zostało starannie i ze smakiem urządzone w stylu nawiązującym do galicyjskiego dworku. Ciemne eleganckie meble oraz białe koronkowe serwety i firanki doskonale współgrają ze starymi fotografiami i rycinami Nikifora, umieszczonymi ponad głowami gości.

Gospodarze przywracają do życia stare, rodzinne przepisy, nie wahają się również eksperymentować ze smakami. W jadłospisie widać ogromną dbałość o jakość proponowanych potraw. Wiele składników pochodzi z sąsiadujących gospodarstw, dania przyprawiane są zarówno ziołami z całego świata, jak i z pobliskich łąk i lasów. Specjalnością są dania z rydzami, których pełne są pobliskie lasy oraz ‘krakowskie’ desery. Ważną cechą proponowanego menu jest zasada cztery pory roku - cztery pory smaku, dania są przygotowywane z produktów, które w danej porze roku przynosi ziemia.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skamieniałe miastoUrząd Gminy w Bukowinie TatrzańskiejNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJRezydencja Bukowy DwórPowiat chrzanowskiMIK

patronat medialny

Twoja MałopolskaDziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaBaza DzieckaSrebrna AgrafkaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystemGo Gaga