Twórcy » Danuta Zener

Danuta Zener
adres:  Stryszawa 721a
kod:  34-205 Stryszawa
gmina:  Stryszawa
powiat:  suski
tel. dom.:  33 874 71 00
GPS:  49.7076, 19.5309 wyznacz trasę

Pani Danuta Zener jest kobietą niezwykle aktywnie angażującą się we wszelkiego rodzaju pokazy twórczości ludowej. Wspólnie z mamą – Emilią Leśniak – bierze udział w Targach Rzemiosła, prezentując swoją twórczość. To właśnie po mamie pani Danuta przejęła zdolności do pracy w drewnie.

Dzieła pani Zener cieszą się dużą popularnością – tak na konkursach (na których zdobywa zwykle główne nagrody), jak i wśród rodziny czy znajomych, którzy w ramach prezentów zawsze życzą sobie rzeźbę, która wyszła spod ręki matki lub córki.

Pani Zener zajmuje się tworzeniem rzeźb z drewna, również z zamiarem ich sprzedaży, chętnie przyjmie kolejne zamówienia. Jeśli chodzi o warsztaty czy pokazy rzemiosła, to doświadczenie w ich prowadzeniu ma brat pani Danuty, Tadeusz Leśniak, który w Domu Kultury w Stryszawie prowadzi podobne zajęcia, głównie dla dzieci z „zielonych szkół” i osób z okolicznych domów wczasowych. Z pewnością będzie zainteresowana propozycjami przeprowadzenia pokazów dla grup zorganizowanych.
 
oprac. Marta Paszko, 2008 r.

Galeria zdjęć
organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem