Zainteresowanie pana Kazimierza sztuką ludową sięga czasów dzieciństwa – wtedy to, inspirując się otaczającą go naturą, podejmował pierwsze amatorskie próby rzeźbiarskie. Z czasem jego młodzieńcza pasja przerodziła się w bardziej profesjonalną twórczość. Zaczął tworzyć małe i duże formy, zarówno w drewnie, jak i w kamieniu.
Pierwszymi rzeźbami artysty były drewniane maski afrykańskie, tworzone na wzór prawdziwych masek przywożonych przez znajomego z Afryki. Pan Kazimierz fascynował się również kulturą Indian. Obecnie jednak podstawowym źródłem inspiracji jest dla niego życie podwielickiej wsi – artysta dokumentuje ginące obrzędy i zwyczaje, a także codzienny wiejski znój w formie rzeźb i płaskorzeźb. Tak powstała seria dzieł, zatytułowana „Cztery pory roku”, przedstawiająca prace związane z poszczególnymi porami roku.
Artysta zadebiutował wystawą na Sejmiku Kulturalnym w Zabawie, w 1976 r. Kolejne wystawy odbyły się m. in. w Krakowskim Domu Kultury w Krakowie, Pałacu Pod Baranami oraz Galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. W 1985 r. artysta został przyjęty do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Jest laureatem wielu nagród oraz medali, m. in. przyznanej w 1982 r. srebrnej odznaki „Zasłużony Dla Ziemi Krakowskiej”, trzykrotnego stypendium twórczego oraz dyplomu uznania, przyznanego w 2001 r. przez Ministra Kultury. W 2003 r. został odznaczony przez Prezydenta Polski „Srebrnym Krzyżem Zasługi”. W roku 2005 otrzmał. "Nagrodę Specjalną" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w roku 2008 odznaczenie "Zasłużony Dla Kultury Polskiej"
Pan Kazimierz uczestniczył w wystawach w kraju i zagranicą, m. in. w Szwecji, Niemczech, Francji, Słowacji i w krajach byłego Związku Radzieckiego. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Austrii, USA, Kanadzie, a także w polskich muzeach. Jako prezes Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych w latach 1997-2008r. dąży do popularyzacji sztuki ludowej poprzez organizację konkursów, festiwali, warsztatów i kiermaszy.
oprac. Katarzyna Pracuch
Otwarta pracownia
Artysta posiada własną pracownię, funkcjonującą w ramach Izby Regionalnej w Chorągwicy. Duże monumentalne rzeźby tworzy na zewnątrz domu. Przez lata pogłębiał swoją wiedzę poprzez studiowanie książek i kontakty z profesorami Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje z domami kultury, prowadzi warsztaty i pokazy rękodzieła ludowego.