Pan Mieczysław jest rzeźbiarzem od prawie czterdziestu lat. Jego działalność obejmuje rozmaite rodzaje rzeźb: monumentalne, modernistyczne, klasyczne, ceramiczne, sakralne oraz stylizowane ludowo. Dodatkowo zajmuje się rzeźbą użytkową oraz wyrobem kapliczek.
Swoją przygodę z rzemiosłem rozpoczął dosyć przypadkowo: w celu uzyskania kilku dni urlopu okolicznościowego, podjął się wykonania godła państwa w świetlicy żołnierskiej. Ku własnemu zdziwieniu stwierdził, że dzieło jest naprawdę udane. Tym sposobem rzeźba zagościła w życiu pana Mieczysława na dobre.
Po długim okresie przerwy w latach 80. wyjechał do pracy do Związku Radzieckiego. Tam, czując potrzebę wyróżnienia się z tłumu robotników pracujących przy budowie elektrowni atomowej, zorganizował pracownię rzeźby i już wkrótce pojawił się w krajowej prasie. Po rozpadzie Związku Radzieckiego pan Mieczysław miał okazję tworzyć na słynnych cmentarzach lwowskich: Łyczakowskim oraz Obrońców Lwowa. Było to dla artysty bardzo wzbogacające doświadczenie, dzięki niemu rozwinął się warsztatowo i zobaczył, jakie możliwości daje rzeźba.
Po przejściu na emeryturę pożarniczą w 1998 r. rzeźbiarstwo stało się dla pana Mieczysława lekiem na nudę i ucieczką od szarej rzeczywistości. Zaczął brać udział w plenerach malarsko- rzeźbiarskich na terenie całego kraju. Artystą zainteresowali się organizatorzy tych imprez, którzy coraz częściej zaczęli zapraszać pana Mieczysława na kolejne plenery w kraju i za granicą.
Dzięki stałemu kontaktowi ze sztuką i środowiskiem twórców, w głowie pana Mieczysława zakiełkował pomysł stworzenia organizacji artystycznej. Tak powstało Babiogórskie Stowarzyszenie Twórców Kultury, którego prezesem został – i jest do tej pory – pan Mieczysław. Jednocześnie od 2000 r. organizuje on w Makowie Podhalańskim międzynarodowe plenery malarstwa, rzeźby i ceramiki. W Makowie znajduje się również jego autorska galeria (ponad 147 rzeźb), która jest zarazem placówką Ekomuzeum Babia Góra.