Pani Anna urodziła się w Ojcowie. Regionalnym haftem artystycznym i użytkowym zajmuje się od 1986 roku, odkąd przeniosła się z mężem do Krościenka nad Dunajcem. Wcześniej, podobnie jak mąż, pracowała jako preparator zwierząt. Zajmowała się chrząszczami. Jest samoukiem, ale jej twórczość szybko została zauważona w regionie, m.in. przez pracowników krościeńskiego ośrodka kultury.
Wzorów uczyła się poprzez wnikliwą obserwację regionalnej tradycji, odwzorowując hafty pienińskie najwierniej, jak to możliwe. Tym, co wyróżnia haft pieniński jest bogactwo motywów roślinnych, głównie polnych kwiatów i zbóż. Pani Anna czerpie z tej tradycji, ale zdarza się w jej twórczości również tematyka sakralna. Twórczo podchodzi do każdego wyszywanego skrawka materiału, dlatego najbardziej lubi haftować obrazy lub serwetki – wykonywanie stroju ludowego nie daje takiego pola do popisu, bo każdy motyw musi być wiernie odwzorowany.
Artystka często bierze udział w targach i pokazach, m.in. w Krakowie czy Zakopanem, zdarza jej się także reprezentować Starostwo Nowotarskie. Bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą, zarówno ze starszymi, jak i młodszymi pasjonatami haftowania. Prowadzi darmowe zajęcia dla dziewcząt w szkole w Krościenku. Jej prace trafiły też do zagranicznych odbiorców, m.in. do Wielkiej Brytanii i Japonii. Artystka należy do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich oraz do Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Podtatrza.
oprac. Katarzyna Pracuch