Twórcy » Kazimiera Piktas

Kazimiera Piktas
Otwarta pracownia
adres:  ul. Tuchowska 103
kod:  33-159 Zalasowa
gmina:  Ryglice
powiat:  tarnowski
tel. dom.:  14 654 20 57
GPS:  49.93 , 21.13 wyznacz trasę

Pasją Pani Kazimiery są koronki. Od kiedy pamięta używała szydełka do tworzenia pięknych serwet i innych form przestrzennych. Tworzy koszyczki, aniołki, a nawet wielkanocne jajka. Podstawową wiedzę na temat szydełkowania p.Kazimiera poznała jeszcze w szkole podstawowej. Od tamtej pory, zawsze gdy chce się zrelaksować, sięga po szydełko. Do gotowych wzorów często dodaje coś od siebie – kolejny rząd oczek, bądź element dekoracyjny, taki jak kwiatek czy motylek. Wśród jej prac nie ma monotonii, jeżeli powstają dwa podobne dzieła, są wykonane różnych kolorach.

Oprócz szydełkowania p.Kazimiera interesuje się również innymi formami rękodzieła. Tworzy kwiaty bibułkowe oraz wyplata wazony z papierowej wikliny. Wyszywa również obrazy haftem krzyżykowym.

P. Kazimiera należy do Koła Rękodzieła Artystycznego w Zalasowej, gdzie przekazuje swoją wiedzę, ale również nabywa nowe umiejętności. Chętnie przyjmuje każdego kto jest zainteresowany nauką szydełkowania.

Jak dojechać? Na głównej krzyżówce w Zalasowej skręcamy w stronę Tuchowa. Jedziemy około 2 km, dom p.Kazimiery to 3 dom po lewej stronie za ostrym zakrętem w lewo.


Oprac. Ewelina Matug

Otwarta pracownia

Pani Kazimiera chętnie weźmie udział w warsztatach, jak również w jarmarkach czy festiwalach. Zakup jej prac jest możliwy u niej domu, jednak prosi o telefoniczne powiadomienie jej przed przyjazdem.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem