Wydarzenia Małopolska » Szlak Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski w 2009 roku

Pragniemy poinformować, że w 2009 roku rozpoczął się drugi etap realizacji projektu Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski.

 

Do Szlaku dołączyli nowi twórcy, regionalne instytucje kultury i placówki, które za cel stawiają sobie ochronę dziedzictwa kultury ludowej regionu.
 
W czerwcu zapraszamy do udziału w konkursach fotograficznych: Małopolska oczami dzieci oraz Szlakiem Tradycyjnego Rzemiosła. Miejsca, twórcy i ich dzieła.
 
Lipiec i sierpień to czas wakacyjnych warsztatów, kierowanych do dzieci i młodzieży. Letnie warsztaty pozwolą zarówno na zabawę, jak i zdobywanie wiedzy o tajnikach rzemiosł ludowych. Warsztaty odbędą się w trzech miejscowościach Małopolski – Pisarzowej, Podegrodziu i Sidzinie.
 
W sierpniu 2009 roku będzie można się z nami spotkać na imprezie plenerowej w Sidzinie, podczas której rzemieślnicy i twórcy biorący udział w programie zaprezentują swoje wyroby i poprowadzą warsztaty dla dzieci i wszystkich zainteresowanych.

 


organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem