Wydarzenia Małopolska » 22-23 sierpnia - weekend OTWARTYCH PRACOWNI na trasie krakowskiej Szlaku Rzemiosła!

 22-23 sierpnia - weekend OTWARTYCH PRACOWNI na trasie krakowskiej Szlaku Rzemiosła!
Zapraszamy na kolejny weekend warsztatów rzemiosła w ramach akcji OTWARTE PRACOWNIE, czyli cyklu wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców Szlaku Rzemiosła Małopolski. Tym razem spotykamy się na trasie krakowskiej Szlaku.

W sobotę, 22 sierpnia
zapraszamy do galerii Drzewiej w Porębie Żegoty (gmina Alwernia, pow. chrzanowski), prowadzonej przez Zofię i Edwarda Góreckich. Galeria pełna jest rozmaitych rzeźb, wykonywanych ręcznie, z dbałością i zamiłowaniem przez rodzinę Góreckich. Artyści opowiedzą i pokażą, jak drzewiej bywało, jak pracują w drewnie. Dodatkowo, najmłodsi będą mogli pomalować drewniane kwiatki i pobawić się w pięknym ogrodzie przy Galerii.

W niedzielę, 23 sierpnia zapraszamy na spotkanie z mistrzem wikliniarstwa Janem Gaździkiem, do Olszyn (gmina Babice, pow. chrzanowski). Każdy będzie mógł spróbować sił w pleceniu, a może uda się zobaczyć plantację wikliny. Chętni będą mogli zaopatrzyć się w wiklinowe wyroby, kosze, fotele, tace.

PLAN na weekend:

22 sierpnia (sobota), godz. 11:00 – 18:00


warsztaty rzeźby i zabawki ludowej

prowadzenie: Zofia i Edward Góreccy
ul. Przy Galerii 2
Poręba Żegoty
tel. 697 737 566, 12 283 30 45


23 sierpnia (niedziela), godz. 11:00 – 18:00


warsztaty wikliniarstwa

prowadzenie: Jan Gaździk
ul. Zatorska 6
Olszyny
tel. 604 409 780, 32 613 41 06


Wstęp wolny.
Prosimy o zgłaszanie przyjazdu grup, najlepiej bezpośrednio do twórców.

---
Szczegóły i cały harmonogram Otwartych Pracowni: www. Szlakrzemiosla.pl
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem