Wydarzenia Małopolska » 5 września - IKONOPISARSTWO - spotkanie na Otwartej Pracowni w Kościelisku

5 września - IKONOPISARSTWO - spotkanie na Otwartej Pracowni w Kościelisku
Zapraszamy na wrześniowe spotkania w ramach cyklu Otwarte Pracownie.

Wrześniowe soboty to doskonały czas, w którym możemy spotkać się twórcami w ich pracowniach, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele, posłuchać , jak to drzewiej bywało, spotkać się z rękodzielnikiem w miejscu gdzie mieszka i tworzy.


W sobotę, 5 września zapraszamy na trasę podhalańską Szlaku Rzemiosła, na spotkanie w pracowni Andrzej Ferenczaka. Pan Andrzej tworzy rzeźby figuralne, płaskorzeźby, meble artystyczne oraz ikony. W tych ostatnich się specjalizuje. Podczas wizyty będzie można samemu zobaczyć jego prace, posłuchać opowieści i spróbować samemu tej trudnej i pięknej sztuki - ikonopisarstwa.


5 września (sobota), godz. 11:00 – 18:00

warsztaty ikonopisarstwa i rzeźby
prowadzenie: Andrzej Ferenczak

ul. St. Nędzy Kubińca 37
KOŚCIELISKO
tel. 660 441 994


Wstęp wolny.
Prosimy o zgłaszanie przyjazdu grup, najlepiej bezpośrednio do twórców.

---
Szczegóły i cały harmonogram Otwartych Pracowni. 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem