Wydarzenia Małopolska » 12 września - KOWALSTWO - Zakopane

12 września - KOWALSTWO - Zakopane
Zapraszamy na wrześniowe spotkania w ramach cyklu Otwarte Pracownie!

Wrześniowe soboty to doskonały czas, w którym możemy spotkać się twórcami w ich pracowniach, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele, posłuchać , jak to drzewiej bywało, spotkać się z rękodzielnikiem w miejscu gdzie mieszka i tworzy.

W sobotę, 12 września w tajniki kowalskiej pracy wprowadzał nas będzie Marek Mazur, który otworzy dla nas swoją zakopiańską pracownię. Będzie to niepowtarzalna okazja zobaczyć jak wygląda prawdziwa kuźnia (najstarsze narzędzia mają prawie 300 lat!), posłuchać o tradycjach kowalskich w rodzinie artysty i zobaczyć jak wygląda praca kowala. Odważni będą mogli sami spróbować zmierzyć się z młotem czy kowadłem!


12 września (sobota), godz. 11:00 – 18:00


warsztaty kowalstwa
prowadzenie: Marek Mazur
ul. Krzeptówki 146
ZAKOPANE
tel. 603 187 746

szczegóły dojazdu: Trzeba jechać od dołu Krupówek Kościeliską, która przechodzi w Krzeptówki. Dom pana Marka jest po prawej stronie, ok. 500 m powyżej Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.


Wstęp wolny.
Prosimy o zgłaszanie przyjazdu grup, najlepiej bezpośrednio do twórców.

---
Szczegóły i cały harmonogram Otwartych Pracowni.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem