Wydarzenia Małopolska » 19 września – Otwarta Pracownia w Ekomuzeum w Bogdanówce

19 września – Otwarta Pracownia w Ekomuzeum w Bogdanówce
Zapraszamy na wrześniowe spotkania w ramach cyklu Otwarte Pracownie!

Przed nami kolejna sobota ze Szlakiem Rzemiosła. Tym razem spotykamy się z panem Andrzejem Słoniną w Ekomuzeum w Bogdanówce. Warsztaty rzemiosła, spotkanie z ciekawymi ludźmi, zwiedzanie regionalnej kolekcji, przysmaki regionalne - to wszystko już 19 września!


Pan Andrzej jest rzeźbiarzem i założycielem Ekomuzeum w Bogdanówce, jak również nauczycielem, regionalnym działaczem i aktywnym społecznikiem. Ekomuzeum to miejsce aktywne, w ciągu roku odbywają się tu liczne warsztaty rzemiosła, znajduje się tu też pokaźna kolekcja używanych dawniej w rolnictwie narzędzi i sprzętów zebranych z okolicznych gospodarstw.
W sobotę będzie można zwiedzić muzeum, wziąć udział w warsztatch rzeźbiarskich oraz plastycznych. O godz. 11 wystąpi zespół regionalny Koskowianie. Dodatkowo, gospodarz przytowuje dla przybyłych gości ognisko z kiełbaskami i regionalne przysmaki.


OTWARTA PRACOWNIA na SZLAKU RZEMIOSŁA
19 września (sobota), godz. 11:00 – 18:00

warsztaty rzeźby ludowej i rękodzieła
prowadzenie: Andrzej Słonina
Bogdanówka 111 (Gmina Tokarnia, Powiat Myślenice)
Tel: 12 373 20 71, 691 523 461


Wstęp wolny.
Prosimy o zgłaszanie przyjazdu grup, najlepiej bezpośrednio do twórcy.

---
Szczegóły i cały harmonogram Otwartych Pracowni.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem