Wydarzenia Małopolska » Szlak Rzemiosła na Koronie Pogórzy 1,2,3 kwietnia 2016 r.

Szlak Rzemiosła na Koronie Pogórzy 1,2,3 kwietnia 2016 r.
Patronat Szlak Rzemiosła na Koronie Pogórzy 1,2,3 kwietnia 2016 r.

Pełne 2 dni atrakcji, 5 wycieczek pieszo-autokarowych, 10 przewodników, 14 prelekcji, ponad 100 nagród do wygrania w tym lot samolotem, 20 kg materiałów promocyjnych do rozdania w tym Szlaku Rzemiosła, występ kapeli regionalnej, degustacje, warsztaty wypieku chleba, warsztaty rzeźbiarskie, lot samolotem, rejs statkiem, zwiedzanie zapory, winnicy, gospodarstw agroturystycznych, skansenu pszczelarstwa, zabytkowych obiektów, wydarzenie specjalne: wręczenie wyróżnień Złoty Podkowiec i wiele więcej czeka na uczestników Korony Pogórzy 1-3 kwietnia 2016 r.


Wszystko to utrzymane w lekkiej, przyjaznej atmosferze miłośników wypoczynku, zwiedzania i dobrej zabawy.
Pokażemy wspaniałe miejsca pomiędzy Nowym Sączem a Tarnowem na Pogórzu Rożnowskim, które możesz w tak atrakcyjnej formie i tak niskiej cenie zwiedzić wyłącznie z nami!


Polecamy w sobotę, 2 kwietnia wycieczkę "z podkowcem i bzykaczem" po Szlaku Rzemiosła!


W programie tej wycieczki (Trasa nr 1):
- Kościół w Paleśnicy na Szlaku Podkowca w Ostoi Nietoperzy Okolic Bukowca Natura 2000 i cmentarze z I wojny światowej nr 295 i 296
- Wypiek prołzioków, pokaz pieczenia chleba, herbatka ze świeżą miętą nazywana bzykaczem lub kawa do wyboru, ciasteczka domowej roboty, jagodzianka lub sernikowiec, każdy otrzymuje chleb świeżo wypieczony. Degustacje w gospodarstwie agroturystycznym Danuty Kostrzyńskiej w Jastrzębi (Szlak Rzemiosła).
- Wizyta u rzeźbiarza Stanisława Sochy w Faściszowej, mini warsztaty rzeźbiarskie (Szlak Rzemiosła).
- Jak działa Szkółka Winorośli i Winnica „Zawisza” w Brzozowej? Oprowadza Mariusz Chryk: http://www.winorosl-mch.eu/
- Tajemnicza Szczelina w Skale Grunwald w Skamieniałym Mieście Cena wycieczki:
Transport 20 zł
Wizyta w gospodarstwie, warsztaty wypieku, poczęstunek, degustacje 20 zł
+ wolne datki (ok. 5 zł)
Start, godz. 8:30 DK Mogilno (gm. Korzenna).


W czasie części otwartej dla wszystkich, w sobotę 2 kwietnia w godz. 18:00-21:00 w Domu Kultury w Mogilnie (gmina Korzenna) odbędą się prezentacje, prelekcje, degustacje, wystawy. Wstęp wolny. Tutaj również prezentować będziemy atrakcje Szlaku Rzemiosła. Zapraszamy!

Impreza ma charakter promocyjny i niekomercyjny. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty uczestnictwa, przejazdów i warsztatów.

Rezerwacje, zapisy, szczegóły:
www.koronapogorzy.blogspot.com

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/461425427380370/

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem