Wydarzenia Małopolska » 11 sierpnia - OTWARTA PRACOWNIA - koronka klockowa

11 sierpnia - OTWARTA PRACOWNIA - koronka klockowa
Już  w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia spotykamy się na Otwartej Pracowni na Szlaku Rzemiosła u pani Magdaleny Cięciwy, która wraz z córką Kingą poprowadzą dla Was warsztaty KORONKI KLOCKOWEJ, opowiedzą o tej pięknej sztuce i zaproszą Was do wspólnego tworzenia.
Spotykamy się w ich pracowni - domu w Obidzy, na Przełęczy Przysłop.

11 sierpnia (niedziela) godz. 12-18
KORONKA KLOCKOWA, prow. Magdalena i Kinga Cięciwa
Obidza 291, trasa sądecka (gm. Łącko, Przełęcz Przysłop, między Prehybą a Dzwonkówką, na pograniczu wsi Obidza i Szczawnicy w Beskidzie Sądeckim)
wstęp wolny

Pani Magdalena jest jedyną czynna przedstawicielką tradycji szkoły zakopiańskiej w koronkce klockowej. Stworzyła również własny styl przygotowując uczniów do kontynuowania twórczości i odtwarzania zapomnianych wzorów zakopiańskich. Urodzona i wychowana w rodzinie z dużymi tradycjami rękodzielniczych w trosce o zachowanie i pielęgnowanie szeroko rozumianej kultury ludowej, lokalnego patriotyzmu, przekazywaniu młodemu pokoleniu spuścizny kulturowej regionu Lachów Sądeckich. Od najmłodszych lat brała udział w wielu wystawach i konkursach rękodzielniczych zdobywając główne nagrody. Jej pierwszą i można powiedzieć najważniejszą uczennicą jest jej córka Kinga, która już jako dziesięciolatka wraz z mamą prezentowała koronkę na różnych wydarzeniach, zdobyła swoją pierwszą poważną nagrodę i zachwycała i zadziwiała ludzi swoimi umiejętnościami.

Zapraszamy do spotkania z twórczyniami, piękną sztuką koronki i lokalną kulturą.
Spotykamy się w klimatycznych drewnianym domu - pracowni, położonym malowniczo na Przesłęczy Przysłop w Obidzy, na skrzyżowaniu szlaków turystycznych, między Przehybą i Dzwonkówką.

Na Otwartej Pracowni będzie można też wziąć udział w towarzyszących wydarzeniu warsztatom rękodzielniczym, dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych inspirowanych koronką, spędzimy miło i twórczo dzień,  w pięknych okolicznościach przyrody.

Do zobaczenia!


---

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, koronki klockowej, łyżkarstwa, bibułkarstwa, tkactwa, bibułkastwam rzeźby ludowej i innych tradycyjnych technik rzemieślniczych i materiałów.

zobacz pełny harmonogram

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem