Wydarzenia Małopolska » 8 września - OTWARTA PRACOWNIA w Płazie

8 września - OTWARTA PRACOWNIA w Płazie
8 września – garncarstwo na trasie krakowskiej Szlaku Rzemiosła

Przed nami kolejna niedziela Otwartych Pracowni na Szlaku Rzemiosła. Tym razem spotykamy się w domu Doroty Kouby, która jest uczennica Mistrza Tradycji Jerzego Miki z Wadowic. "Do tańca i do garnca" zagra zespół Fiksum Dyrdum, czyli Zofia Szyrajew i Anna Psuty-Zając z przyjaciółmi. W programie muzyka tradycyjna z Polski i okolic, a także dawne zabawy dziecięce.

Dorota Kouba jest etnologiem z wykształcenia, a z zamiłowania ceramiczką, w szczególności właśnie garncarstwo jako ginący zawód, jest jej wielką pasją.Tworzy autorską sztukę użytkową, łącząc estetykę i funkcjonalność. Wszystkie moje przedmioty wykonuje ręcznie lub na kole garncarskim. W twórczości inspiruje ją natura, codzienne przedmioty oraz tradycyjna sztuka ludowa.

Pracownia mieści się w starym domu między drzewami niedaleko Krakowa, z dala od miejskiego zgiełku.

Zapraszamy na spotkania przy glinie oraz przy muzyce tradycyjnej i dawnych zabawach!

---

8 września (niedziela), godz. 12:00 – 18:00


GARNCARSTWO
prowadzenie: Dorota Kouba
Płaza ul Siemota 2e (trasa krakowska, gm.Chrzanów)
tel. 502 376 701

dojazd:

Jadąc główna drogą przez Płazę (gm. Chrzanów, koło Wygiełzowa), należy skręcić się w ul. Role i potem na krzyzówce prosto w droge szutrową około 1km (ul. Siemota jest przedłużeniem tej ulicy). Ostatni dom na końcu drogi.
50.085437, 19.484261
link do mapy

---

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, koronki klockowej, łyżkarstwa, bibułkarstwa, tkactwa, rzeźby ludowej i innych tradycyjnych technik rzemieślniczych i materiałów.Projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna" oraz dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

szczegóły: www.szlakrzemiosla.pl

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem