Wydarzenia Małopolska » 22 września - otwarta Pracownia w Krynicy-Zdroju

22 września - otwarta Pracownia w Krynicy-Zdroju
Zapraszamy do samego centrum Krynicy-Zdrój na spotkanie w niewielkiej pracowni zajmującej się przetwarzaniem wełny owczej, gdzie z głębokiego szacunku do przyrody powstają unikatowe motki o dużej grubości, barwione naturalnie roślinami dziko rosnącymi na terenie Sądecczyzny.
W niedzielę zobaczymy pokaz przędzenia i farbowania wełny prowadzony przez właścicielkę pracowni: Olę Gosztyłę-Szost - mokoszę.
Wiele tradycyjnych metod wykorzystywanych w pracowni podkreśla wyjątkowość wytwarzanych tam produktów. Podczas dnia otwartego w warsztacie mokoszy w miłej i swobodnej atmosferze wszyscy zainteresowani będą mieli okazję spróbowania własnych sił w przędzeniu na unowocześnionym kołowrotku. Poznają wiele roślin barwierskich oraz zobaczą cały proces naturalnego farbowania wełny nawłocią późną.

---

22 września (niedziela), godz. 12-18
WOKÓŁ WEŁNA - przędzenie i farbowanie
prow. Aleksandra Gosztyła-Szost
Zdrojowa 11, Krynica-Zdrój

---

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, koronki klockowej, łyżkarstwa, bibułkarstwa, tkactwa, rzeźby ludowej i innych tradycyjnych technik rzemieślniczych i materiałów. 


Projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna" oraz dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

szczegóły: www.szlakrzemiosla.pl


organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem