Wydarzenia Małopolska » OTWARTE PRACOWNIE na SZLAKU - 16 sierpnia w Pisarzowej

OTWARTE PRACOWNIE na SZLAKU - 16 sierpnia w Pisarzowej
Jest nam miło zaprosić na kolejną edycję OTWARTYCH PRACOWNI na Szlaku Rzemiosła. W tym roku, jeśli tylko pogoda na to pozwoli będziemy gościć przede wszystkim w ogrodach, na podwórkach, otwartych plenerach, najczęściej przy pracowniach twórców.
Na pierwsze spotkanie zapraszamy do Pisarzowej (koło Limanowej). Ugoszczą nas tam Janina Cempa  i Koło Gospodyń Wiejskich. Podczas spotkania obiecują podzielić się swoją wiedzą o ziołach leczniczych, wykonamy razem zielniki i uwijemy wianki.

16 sierpnia 2020 (niedziela), godz 13-18
SPOTKANIE wokół ZIÓŁ
prow. Janina Cempa i KGW Pisarzowa
Wiejski Dom Kultury, Pisarzowa (pow. limanowski)

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą dla nas swoje pracownie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze.
 
Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, forma warsztatów, jak również harmonogram mogą ulec zmianom. Będziemy o tym na bieżąco informować. Wkrótce podamy szerszt harmonogram spotkań na rok 2020.


Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.
galeria zdjęć:organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem