Wydarzenia Małopolska » OTWARTE PRACOWNIE na SZLAKU - 13 września w Męcinie

OTWARTE PRACOWNIE na SZLAKU - 13 września w Męcinie
Jest nam miło zaprosić na kolejną edycję OTWARTYCH PRACOWNI na Szlaku Rzemiosła.
W najbliższą niedzielę zapraszamy na rękodzielnicze spotkanie w Męcinie z panią Stanisławą Oleksy. Tym razem tematem Otwartych Pracowni będzie bibułkarstwo i koronka szydełkowa. Spotkamy się w ogrodowej altance Pani Stanisławy, gdzie będzie można wykonać papierowe kwiaty i spróbować swoich sił w na szydełku, a to wszystko pod życzliwym okiem twórczyni.
Serdecznie zapraszamy!16 września 2020 (niedziela), godz 13-18
prow. Stanisława Oleksy
altana w ogrodzie, Męcina 567 (pow. limanowski)

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą dla nas swoje pracownie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze.
 
Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, forma warsztatów, jak również harmonogram mogą ulec zmianom. Będziemy o tym na bieżąco informować. Wkrótce podamy szerszt harmonogram spotkań na rok 2020.


Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem