Wydarzenia Małopolska » Otwarta Pracownia na Szlaku - 27 września w Nowym Sączu

Otwarta Pracownia na Szlaku - 27 września w Nowym Sączu

Spotkanie w Ogrodzie Rzemiosł Różnych - pod takim tytułem, nieco zagadkowym i nieoczywistym, odbędzie się nasze kolejne wydarzanie w ramach cyklu  OTWARTE PRACOWNIE na Szlaku Rzemiosła.
Tym razem zapraszamy do Nowego Sącza, do autorskiego warsztatu Tomasza Pileckiego, przedstawiciela Nowej Fali na Szlaku Rzemiosła. Tomasz działa na styku rzemiosła, sztuki i projektowania, w zgodzie ze sobą i naturą. Podstawowym materiałem z którym pracuje jest drewno, z którego wydobywa drzemiący w nim potencjał, nadaje formy inspirowane naturą, nowoczesne użytkowe przedmioty. Wraz z Justyną Sekułą tworzą markę Zahrada, warsztat i miejsce rzeczy i idei, Zahrada łączy w sobie ludzkie zdolności, poszukujące rzemiosło, estetyczny zmysł oraz konkretnę życiową postawę.

 

27 września 2020 (niedziela), godz 13-18

prow. warsztatów: Tomasz Pilecki
Nowy Sącz, ul. Wyspiańskiego 13 (
Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości, wejście do pracowni z tyłu budynku)

 

Ramowy plan spotkania:

    •  - warsztaty szlifowania Otoczaków, stworzonych z inspiracji zaczerpniętej z Dunajca

    • - wystawa prac pt. “Obrazy starego świata”

    • - prezentacja krótkiego filmu o początkach Zahrady

    • - poczęstunek regionalnymi przysmakami.

 

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą dla nas swoje pracownie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze.

 

Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, forma warsztatów, jak również harmonogram mogą ulec zmianom. Będziemy o tym na bieżąco informować.


Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.
organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem