Wydarzenia Małopolska » Otwarta Pracownia na Szlaku - 4 października w Laskowej

Otwarta Pracownia na Szlaku - 4 października w Laskowej
W niedzielę 4 października 2020 r. spotykamy się u Barbary Jędrzejek w Zagrodzie na Jędrzejkówce w Laskowej. W czasie Otwartej Pracowni na Szlaku Rzemiosła twórczyni zabierze nas do świata słowiańskich lalek motanek!
 
Od kilku lat Pani Basia śledzi historie i metody wykonywania lalek motanek i zachwyca się nimi coraz bardziej. Lalki motanki zawsze były wykonywane z miłością i dobrym życzeniem. Mogły być zabawkami wykonywanymi dla dzieci przez mamy, babcie czy starsze siostry, ale mogły też pełnić symboliczne, niemalże duchowe funkcje. Chroniły przed zarazą, niedostatkiem i wszelkimi nieszczęściami.

Otwarta Pracownia z motankami w Laskowej!
4 października 2020 r.
Godz. 13:00-18:00
prow. Barbara Jędrzejek
Zagroda na Jędrzejkówce w Laskowej ( Laskowa 360)
tel. 604 801 988
 
Przez cały czas trwania spotkania będzie można posłuchać o motankach i zobaczyć jak się je wykonuje, poznać twórczynię oraz zobaczyć Zagrodę na Jędrzejkówce, którą pani Basia na codzień prowadzi i w której tworzy.
W ramach spotkania odbędą się warsztaty tworzenia motanek oraz dodatkowych animacji dla najmłodszych, na które obowiązują zapisy ( 2 tury, o 14 i 16).
 
--
 
Jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach, w czasie których zrobisz od początku do końca swoją motankę, dowiesz się o nich dużo więcej, zarezerwuj miejsce przez poniższy formularz.  Warsztaty odbywają się w dwóch turach: o godz 14 i 16.
Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty przeznaczone są dla osoby dorosłej lub dziecka od 10 lat z opiekunem.
FORMULARZ ZAPISÓW

Przygotowana została również aktywna oferta dla całej rodziny :) Podczas gdy część rodziny/grupy będzie zaangażowana w warsztaty, albo akurat na warsztaty nie będzie Wam po drodze, \o godz 14 i 16 wystartuje gra terenowa - wesoła wycieczka na tropie skarbu. Udział w zabawie - wesołym zwiedzaniu dedykowane jest dzieciom 5-12 wraz z opiekunem. Tutaj również obowiązują zapisy poprzez formularz.
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:
zagrodanajedrzejkowce@gmail.com
fundacjaodkultury@gmail.com
tel. 604 801 988
 
---
OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą dla nas swoje pracownie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze.

Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, forma warsztatów, jak również harmonogram mogą ulec zmianom. Będziemy o tym na bieżąco informować.

Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.
 
---
 
Zanim wyruszysz, poznaj nas lepiej:
www.szlakrzemiosla.pl
https://www.facebook.com/szlak.tradycyjnego.rzemiosla
www.zagrodanajedrzejkowce.pl
www.skansenlaskowa.pl


Już 11 października 2020 r. kolejne warsztaty na Szlaku Rzemiosła. Tym razem zaprosimy na "Jesienne smaki".

ABY ZAPISAĆ SIĘ NA WARSZTATY ROBIENIA MOTANEK I UDZIAŁ W GRZE TERENOWEJ WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ ZGŁOSZENIA.


organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem