Wydarzenia Małopolska » OTWARTE PRACOWNIE na SZLAKU - 11 października w Pisarzowej

OTWARTE PRACOWNIE na SZLAKU - 11 października w Pisarzowej
Zapraszamy na kolejne, kameralne spotkanie na Szlaku Rzemiosła. Ostatnie, październikowe spotkania z cyklu Otwartych Pracowni na Szlaku zaplanowaliśmy pod znakiem Smaków Jesieni.
Na pierwsze spotkanie z tego cyklu zapraszamy do Pisarzowej, gdzie twórczynie i gospodynie zrzeszone w Kole Gospodyń Wiejskich, kierowanym przez koronczarkę ze Szlaku - panią Janinę Cempę podzielą się z nami swoimi sposobami na zdrowe warzywne kiszonkowe przetwory. Z lokalnych, zdrowych, kolorowych warzyw samodzielnie będzie można przygotować własną kompozycję, a słoiczek ozdobić według swojej fantazji. Dodatkowo gospodynie uraczą uczestników swoimi wypiekami i potrawami, aby każdy mógł poczuć lokalne smaki jesiennych zbiorów owoców i warzyw.

11 października 2020 (niedziela), godz 13-17
Smaki na Szlaku - warsztaty "Warzywne kiszonki zamknięte w słoikach"
prow. Koło Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej
Wiejski Dom Kultury, Pisarzowa (pow. limanowski)
tel. 511 066 585


OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników i lokalnych twórców przy pracy i samemu spróbować swoich sił w działaniu. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą dla nas swoje pracownie i przestrzenie pracy. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze jak również poznać i posmakować smaki lokalne.
 
Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, forma warsztatów, jak również harmonogram mogą ulec zmianom. Będziemy o tym na bieżąco informować.


Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem