Wydarzenia Małopolska » OTWARTA PRACOWNIA na SZLAKU - 18 października w Osadzie Młyńskiej w Roztoce

EDIT! ---UWAGA----ZMIANA FORMUŁY SPOTKANIA
W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, zmieniamy formułę najbliższego spotkania - Otwartej Pracowni w
Osada Młyńska Roztoka-Brzeziny 105
, wydarzenie odbędzie się w wersji on-line.
Mam nadzieję, że będziecie z nami!!

W najbliższą niedzielę, 18 października 2020 r. spotykamy się w ramach Otwartej Pracowni na Szlaku Rzemiosła u pana Michała Winiarskiego w
Osada Młyńska Roztoka-Brzeziny 105
(gmina Gródek nad Dunajcem). W programie przede wszystkim zwiedzanie osady oraz pokazowy przemiał w młynie, opowieści jak to dawniej bywało i jak udało się stworzyć i prowadzić to niezwykłe miejsce. Będą też warsztaty pieczenia placków na blasze ( tu obowiązują zapisy), będą opowieści o lnie, podczas której poznamy historię lnu, sposób uprawy, wierzenia ludowe z lnem związane, odkryjemy jego wyjątkowe właściwości. Będzie też okazja do spróbowania smakołyków ze śliwką i fasolą oraz innych produktów, przygotowywanych przez KGW Przydonic.
Zapraszamy serdecznie!
---
18 października, godz. 13-18
Osada Młyńska Roztoka-Brzeziny 105
tel. 788 175 741
OTWARTA PRACOWNIA NA SZLAKU RZEMIOSŁA
Prowadzi Michał Winiarski
---
W PROGRAMIE:
- Zwiedzanie osady oraz pokazowy przemiał w młynie
- Warsztaty pieczenia placków z blachy (godz. 15.00, na zapisy)
- "Opowieści o lnie" - Pracownia Dekoracji "Chochlik"
- Smakołyki ze śliwką i fasolą - KGW Przydonica
- Możliwość nabycia produktów regionalnych
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia z wyjątkiem warsztatów "Warsztatach pieczenia placków z blachy w domu młynarza". Jedynie na te warsztaty obowiązują zapisy. Jeżeli chcących uczestniczyć w "Warsztatach pieczenia placków z blachy w domu młynarza" o godz. 15:00, przygotowaliśmy formularz zapisów:
Ze względu na sytuację epidemiologiczną liczba osób biorących udział w tych warsztatach na zapisy jest ograniczona do 9. Udział w pozostałych zajęciach jest otwarty, ograniczony na miejscu w przypadku większej liczby osób.
OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą dla nas swoje pracownie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze.
Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, forma warsztatów, jak również harmonogram mogą ulec zmianom.
Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem