Wydarzenia Małopolska » 25 lipca 2021 - Przędzenie w rodzinnym Skansenie

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie Przędzenie w rodzinnym skansenie, które już po raz trzeci odbędzie się gościnnych progach Skansenu na Jędrzejkówce w Laskowej (koło Limanowej).
---
25 lipca 2021
Przędzenie w rodzinnym Skansenie na Jędrzejkówce
Laskowa (koło Limanowej)
godz. 13-18
warsztaty wokół wełny,
warsztaty rzemiosła i rękodzieła,
dawne zajęcia i zabawy wiejskie
lokalne smaki
godz. 18-19
muzykowanie Pod Brzeziną
---
W ramach wydarzenia będziemy mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach związanych z wełną, takich jak strzyżenie owiec, obróbka i gręplowanie wełny, przędzenie nici na kołowrotku, tkanie na krośnie, farbowanie wełny.
To jednak nie wszystko. Cały skansen ożywi się gwarem zajęć i zwyczajów dawnej wsi. Odwiedzających zaprosimy na warsztaty rzemiosła i rękodzieła m.in. garncarskie, tworzenie lalek motanek czy robienie kwiatów z bibułki. Będzie można posłuchać o zbożu, zmielić go w żarnach i przesiać mąkę, poszatkować kapustę.
Wszystko to w kameralnej, rodzinnej i przyjaznej atmosferze.
Oczywiście nie zabraknie smaków lokalnej kuchni, regionalnej muzyki oraz pieczenia podpłomyków i robienia masła. Będzie również zwiedzanie skansenu, opowieści gospodarzy o lokalnej historii i zwyczajach a dla najmłodszych kącika do zabaw i gry terenowej.
Warunki organizacji imprezy zostaną dostosowane do panujących zaleceń sanitarnych.
Organizatorzy:
Skansen i Zagroda na Jędrzejkówce w Laskowej
Fundacja Nasze Dziedzictwo
Przewodnik- Animator
Fundacja Od Kultury, Szlak Rzemiosła, ETNOwyspa
 
WSTĘP BEZPŁATNY


organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem