Wydarzenia Małopolska » Pierwszy weekend OTWARTYCH PRACOWNI na Szlaku – Nowica i Kraków

Pierwszy weekend OTWARTYCH PRACOWNI na Szlaku  – Nowica i Kraków
Przed nami pierwszy weekend OTWARTYCH PRACOWNI na Szlaku Rzemiosła.
Na warsztaty i pokazy łyżkarstwa w Nowicy zaprasza Piotr Michniak, a drzwi krakowskiej Żywej Pracowni otwiera Magda Żyłka.

O tym, jak powstają tradycyjne drewniane łyżki, będzie się można przekonać w sobotę, 1 sierpnia. Wystarczy odwiedzić pracownię Piotra Michniaka w Nowicy i osobiście spotkać się z twórcą w miejscu, gdzie mieszka i pracuje. Pan Piotr wyrabia tradycyjne drewniane łyżki na tokarce ręcznej. Umiejętność pracy z drewnem odziedziczył po ojcu Dymitrze. Pan Piotr chętnie zdradzi sekrety swojej pracy, każdy będzie też mógł wykonać swoją własną łyżkę lub pomalować w regionalne wzory.

W niedzielę, 2 sierpnia zapraszamy do ŻyWej Pracowni na krakowskim Kazimierzu. Różnorodne surowce i techniki plecionkarskie prezentować będzie prowadząca działania na styku rzemiosła, designu i architektury twórczyni na Szlaku Rzemiosła – Magdalena Żyłka – plecionkarz-koszykarz, architekt krajobrazu i instruktor rękodzieła artystycznego. Na warsztatach w ramach Otwartych Pracowni wykonać będzie można kosze, dekoracje, zabawki, elementy lamp czy biżuterii z naturalnych i upcyklingowych materiałów - wikliny, siana, sitowia, traw, pnączy, rattanu, gazet, tkanin, drutu i sznurków.

---

1 sierpnia (sobota), godz. 11-18

WARSZTATY ŁYŻKARSTWA
prow. Piotr Michniak

GDZIE: Nowica 14 (15 km od Gorlic)

Kontakt:
tel. 18 351 63 43

2 sierpnia (niedziela) godz. 11–18
WARSZTATY PLECIONKARSKIE
prow. Magda Żyłka

GDZIE: ŻyWa Pracownia, ul. Bartosza 1 (przecznica ul. Św. Wawrzyńca), Kraków

Kontakt:
tel. 5082372987
warsztaty@zywapracownia.pl,
www.zywapracowania.pl

---

Do zobaczenia na Szlaku!

Pełny harmonogram Otwartych Pracowni 




organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem