Wydarzenia Małopolska » 8-9 sierpnia 2015 - Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła

8-9 sierpnia 2015 - Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła
Zapraszamy na kolejny weekend warsztatów rzemiosła w ramach akcji: OTWARTE PRACOWNIE, czyli cyklu wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców Szlaku Rzemiosła Małopolski. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele.

W sobotę, 8 sierpnia zapraszamy do rzeźbiarza Stanisława Sochy, do Faściszowej. W malowniczej scenerii ogrodu pełnego dzieł artysty, będzie można wziąć udział w warsztatach i spróbować swoich sił w sztuce rzeźbienia w drewnie. W ramach OTWARTEJ PRACOWNI możliwe będzie również zwiedzanie galerii i pokaźnej kolekcji rzeźb pana Stanisława oraz zakup jego prac.

Dzień później, czyli 9 sierpnia, w niedzielę, spotykamy się u Pani Danuty Kostrzyńskiej w Jastrzębiej. Pod czujnym okiem pani Danuty będzie można upiec placki prołziaki, według tradycyjnej receptury. Pani Danuta wraz z mężem prowadzi Gospodarstwo Agroturystyczne ,,U Dajany”, więc warsztaty piekarstwa będzie można połączyć z wypoczynkiem na łonie natury. Ponadto podczas Otwartej Pracowni będzie można spróbować i zakupić specjalności Pani Danuty, czyli kruche rogaliki na słodko i słono oraz chleb ze smalcem i z ogórkiem.

PLAN na weekend:

8 sierpnia (sobota), godz. 11:00 – 18:00
Faściszowa 72
warsztaty rzeźbiarskie
prowadzenie: Stanisław Socha
tel. 14 665 30 86


9 sierpnia (niedziela), godz. 11:00 – 18:00
warsztaty wypieku chleba
prowadzenie:Danuta Kostrzyńska
Jastrzębia 284
33-191 Jastrzębia
Tel. 14 651 22 29


Wstęp wolny!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz przy wspraciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Do zobaczenia na Szlaku!

zobacz HARMONOGRAM OTWARTYCH PRACOWNI 2015
organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem