Wydarzenia Małopolska » 29-30 sierpnia - weekend OTWARTYCH PRACOWNI na trasie SĄDECKIEJ

 29-30 sierpnia - weekend OTWARTYCH PRACOWNI na trasie SĄDECKIEJ
Zapraszamy na kolejny weekend warsztatów rzemiosła w ramach akcji OTWARTE PRACOWNIE, czyli cyklu wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców Szlaku Rzemiosła Małopolski. Tym razem spotykamy się na trasie sądeckiej Szlaku. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele, posłuchać , jak to drzewiej bywało, spotkać się z rękodzielnikiem w miejscu gdzie mieszka i tworzy.

W sobotę, 29 sierpnia zapraszamy do Nowego Sącza, na spotkanie z rzeźbiarzem Romanem Bielskim. Pan Roman chętnie pokaże, jak wykonuje bogato zdobione ciupagi, a chętnie będą mogli spróbować własnych sił w wystruganiu własnej lipowej rzeźby.

W niedzielę, 30 sierpnia spotykamy się w Świniarsku u bibułczarki Stanisławy Majdy. Róże, słoneczniki, drzewka szczęścia, koszyczki pełne polnym kwiatów – to wszystko i wiele innych rzeczy będzie można zobaczyć oraz spróbować zrobić samemu.

OTWARTE
 PRACOWNIE - PLAN na weekend:

29 sierpnia (sobota), godz. 11:00 – 18:00

warsztaty rzeźby
prowadzenie: Roman Bielski
ul. Dunikowskiego 40/B
Nowy Sącz
tel. 660 441 994


30 sierpnia (niedziela), godz. 11:00 – 18:00

warsztaty bibułkarstwa
prowadzenie: Stanisława Majda
Świniarsko 89 (gmina Chełmiec, k/Nowego Sącza)
tel. 18 443 05 77, 503 464 978


Wstęp wolny.
Prosimy o zgłaszanie przyjazdu grup, najlepiej bezpośrednio do twórców.

---
Szczegóły i cały harmonogram Otwartych Pracowni: www. Szlakrzemiosla.pl
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem