Wydarzenia Małopolska » 26 września - GARNCARSTWO - spotkanie na Otwartej Pracowni w Wadowicach

26 września - GARNCARSTWO - spotkanie na Otwartej Pracowni w Wadowicach
 Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach akcji Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła.

Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła Małopolsk to cykl wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce, to doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i przy okazji samemu spróbować swoich sił w rękodziele.

W sobotę, 26 września spotkamy się w rodzinnej pracowni garncarskiej Jana Miki i jego córki Joanny Miki-Żarow. Twórcy udostępnią odwiedzającym swoją pracownię, opowiedzą o garncarskich tradycjach, pokażą jak na co dzień pracują oraz zaproszą do spróbowania własnych sił w kręceniu na kole czy rzeźbieniu w glinie.
Podczas odwiedzin będzie można zobaczyć, jak również kupić piękną kolekcję garncarskich wyrobów, takich jak kubki, filiżanki, misy, lampiony, makutry, wazon i inne.

--

26 września (sobota), 11:00 – 18:00
warsztaty garncarstwa


prow. Jerzy Mika i Joanna Mika-Żarow
ul. Batorego 6, Wadowice
tel. 33 823 22 63, 888 942 900


Wstęp wolny.
Prosimy o zgłaszanie przyjazdu grup, najlepiej bezpośrednio do twórców.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Szczegóły na temat wydarzenia i Szlaku Rzemiosła: www.szlakrzemiosla.pl

organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem