Wydarzenia Małopolska » OTWARTA PRACOWNIA na SZLAKU - 23 sierpnia w Kasince Małej

OTWARTA PRACOWNIA na SZLAKU - 23 sierpnia w Kasince Małej
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach OTWARTYCH PRACOWNI na Szlaku Rzemiosła.

Tym razem zapraszamy do Kasinki Małej, do Pasieki Bartek prowadzonej przez pana Wojciecha Łojasa wraz z rodziną. Odwiedzając Kasinkę, będziemy mogli wiedzić pasiekę, zobaczymy jak zbudowany jest ul, poznamy życie pszczół i ich niezwykłą rolę w świecie przyrody, poznamy sposób pozyskiwania miodu, jak również napijemy się ziołowych herbatek gospodyni i oczywiście zdegustujemy miód.
Zapraszamy serdecznie!
23 sierpnia 2020 (niedziela), godz 13-18
SPOTKANIE w pasiece
prow. Wojeciech Łojas
Pasieka Bartek, Kasinka Mała 625
wstęp wolny

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą dla nas swoje pracownie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze.

 
Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, forma warsztatów, jak również harmonogram może ulec zmianom. Będziemy o tym na bieżąco informować.

Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem