Twórcy » Dorota Leśniak

Dorota Leśniak
Otwarta pracownia
adres:  Trzetrzewina 292
kod:  33-395 Trzetrzewina
gmina:  Chełmiec
powiat:  nowosądecki
tel. kom.:  503 590 168
GPS:  49.6563, 20.6197 wyznacz trasę

Pani Dorota zajmuje się ikonopisarstwem, malarstwem oraz dekoracją wnętrz sakralnych i florystyką. Ikony maluje farbami akrylowymi na desce lub sklejce. Stale doskonali technikę i poszerza wiedzę na temat ikon. Proces malowania dzieła to jej zdaniem przeżycie emocjonalne. Jak twierdzi, aby powstała dobra ikona, potrzebna jest inspiracja pochodząca od Boga oraz uczucie włożone w proces twórczy.

Ulubionymi tematami ikon pani Doroty są portrety Chrystusa i Matki Boskiej oraz żywoty świętych. Stara się pogłębiać wiedzę na temat postaci, które maluje. Lubi także tworzyć obrazy na płótnie, głównie krajobrazy, ikonopisarstwo to jednak jej ulubiona technika. Zdaniem artystki, ikony mają w sobie coś szczególnego, coś, co sprawia, że ich malowanie nigdy nie jest nudne.

Pani Dorota jest instruktorem plastyki w domach kultury, m. in. w Gminnym Ośrodku Kultury Chełmiec z siedzibą w Klęczanach, gdzie prowadzi zajęcia z dziećmi. Uczniowie pani Doroty poznają tu zarówno techniki rysunku i malarstwa, jak i podstawy ikonopisarstwa.

Prowadzenie warsztatów w Gminnym Domu Kultury w Klęczanach.

Galeria zdjęć

Otwarta pracownia

Indywidualne zwiedzanie pracowni i poprowadzenie warsztatów – po uzgodnieniu telefonicznym.organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem