Twórcy » Dorota Pacanowska

Dorota Pacanowska
adres:  ul. Romanowicza 38b/9
kod:  33-100 Tarnów
gmina:  Tarnów
powiat:  tarnowski
email:  
www:  www.tojajo.pl
tel. kom.:  507 959 994
GPS:  50.0156, 20.9869 wyznacz trasę

Pani Dorota o sobie:

Zajmuję sie wykonywaniem jaj ażurowych techniką perforacji czyli wywiercaniem w wydmuszkach jaj gęsich, kaczych, przepiórczych i strusich wzorów za pomocą wierteł dentystycznych i urzadzeń jubilerskich.

Jest to bardzo pracochlonna metoda pracy i niezwykle delikatna. Wykonanie jednego jaja gesiego to czas ok. 10 godzin pracy i może sie okazać że przy samym jej końcu jajko (bardzo osłabione już przez ilość otworów) pęka i całą prace zaczynam od nowa.

Jeżeli chodzi o motywy to inspiruję sie architekturą, otaczającym światem i naturą.

Myślę że jestem w pewnym sensie prekursorką w Polsce tej techniki, dzieki temu miałam możliwość być gościem w programach tv "Kawa czy herbata", "Pytanie na śniadanie" oraz programach radiowych np. Radio Kraków, RDN. Biore również udział w rożnych targach krajowych i zagranicznych oraz w różnego rodzaju prezentacjach mojego miasta Tarnowa.

Moje prace wzbogacają kolekcji nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach na świecie.

Galeria zdjęć
organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Nadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaMuzeum Okręgowe w Nowym SączuInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJMIK

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem