Twórcy » Maria Babiec

Maria Babiec
adres:  Lipnica Wielka 212
kod:  33-323 Lipnica Wielka
gmina:  Lipnica Wielka
powiat:  nowotarski
email:  
tel. dom.:  18 441 73 99
GPS:  49.7027, 20.8686 wyznacz trasę

Pani Maria zajmuje się haftem od dzieciństwa. Jest samoukiem. Lubi to zajęcie, bo pozwala jej się wyciszyć. Tworzy głównie zimą, ponieważ latem większość jej czasu pochłania praca w gospodarstwie.
 
Zakres twórczość pani Marii jest szeroki. Pracuje w różnych technikach. Haftem krzyżykowym wyszywa obrazy, a obrusy liturgiczne ozdabia haftem richelieu lub haftem pełnym. Szczególnie jednak upodobała sobie zdobienie gorsetów, stanowiących część strojów ludowych. Na ciemny materiał naszywa cekiny oraz wielobarwne koraliki, tworząc z nich kwiatowe motywy. Taki bogato zdobiony gorset noszony jest na bluzce.

Artystka z przyjemnością przyjmie gości, zainteresowanych jej pracą, weźmie także udział w pokazach i warsztatach. Z uwagi na to, że praca w gospodarstwie zajmuje jej bardzo dużo czasu, wszystkich chętnych prosi o telefoniczne uzgodnienie terminu odwiedzin.

oprac. Magdalena Kowalczyk, 2008 r.

Galeria zdjęć
organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem