Wydarzenia Małopolska » 15 września - Otwarta Pracownia w Wadowicach

15 września – Otwarta Pracowni na Szlaku  Rzemiosła – garncarstwo

 

Przed nami kolejna niedziela z garncarstwem na Szlaku Rzemiosła. Tym razem spotykamy się w Wadowicach, w pracowni Mistrza Rzemiosła Jerzego Miki oraz jego córki-uczennicy Joanny Miki-Żarów. Pod  czujnym okiem Mistrza oraz Joanny będzie można spróbować własnych sił na kole garncarskim czy też ulepić coś z gliny, twórcy opowiedzą o swojej twórczości i podzielą się swoją pasją do tego pięknego rzemiosła. Zapraszamy na niedzielne spotkanie z twórcami w Wadowicach!


---

15 września (niedziela), godz. 12-18
GARNCARSTWO

prow. Jerzy Mika i Joanna Mika- Żarów
ul. Batorego 6, Wadowice
---

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe i wrześniowe weekendy twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, koronki klockowej, łyżkarstwa, bibułkarstwa, tkactwa, rzeźby ludowej i innych tradycyjnych technik rzemieślniczych i materiałów. 


Projekt realizowany jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna" oraz dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2019.

szczegóły: www.szlakrzemiosla.pl



organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem