Miejscowości » Chabówka

Chabówka
Chabówka jest to malownicza wieś znajdująca się nad rzeką Rabą, u północno-zachodnich podnóży Gorców, otoczona pasmami Beskidu Żywieckiego.

Położona jest w powiecie nowotarskim, 2 km od Rabki Zdrój, stanowiąc niemal jej przedmieście.

We wsi znajduje się Galeria "ACh", prowadzona przez Alicję Sokołowską- Łukaszka. Galeria powstała w 2012 roku, przy działającym Stowarzyszeniu Alternatywa Chabówka. Działalność Galerii "Ach" ukierunkowana jest na promowanie lokalnych twórców.

W Chabówce mieści się również pracownia lutnicza braci Piotra i Pawła Kowalcze.
Artyści tworzą instrumenty strunowe – lutnie, viole do gamba, teorbany, skrzypce, altówki i inni. Pracownię Piotra mogą odwiedzać turyści indywidualni i grupy do 20 osób. Znajduje się ona na parterze domu nr 251 (ok. 200 m pieszo od stacji kolejowej i przystanku busów w stronę Czarnego Dunajca, przedostatni dom przed wiaduktem i zakrętem na Skawę, przed „stomatologią”, po drodze do Skansenu Taboru Kolejowego). Na wizytę należy umówić się telefonicznie.

Ponadto, będąc w Chabówce warto zobaczyć i zwiedzić:
- Skansen Taboru Kolejowego
- zabytkowy Kościół pw.św. Krzyża na Piątkowej Górze z 1757 roku

twórcy pochodzący z tej miejscowości:

rzemiosła uprawiane w tej miejscowości:


organizator

projekt finansowany przez

partnerzy

Skansen na JędrzejkówcePrzewodnik AnimatorJędrzejkówka ZagrodaNadwiślański Park Etnograficzny w WygiełzowieCentrum Usług TurystycznychŻyWa PracowniaInstytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ

patronat medialny

Dziennik PolskiRadio KrakówTelewizja KrakówWeranda CountryPrzełomETNO FMCzas Dzieci Mali TuryściWrota MałopolskiKultura LudowaPolska NiezwykłaQlturkaPolska na wakacjachModny KrakówEtnosystem